Tartu Ülikool pidi võõrsil tunnistama Tallinna Kalev/TLÜ paremust

Olybet Eesti meistriliiga veerandfinaalseeria teises mängus pidi Tartu Ülikool vastu võtma 70:87 kaotuse Tallinna Kalev/TLÜ meeskonnalt. Kolme võiduni peetav seeria on nüüd viigis 1:1. Kregor Hermet kogus tartlaste parimana 17 punkti ja kuus lauapalili.

Sõle spordihoonesse kogunenud mõnesajapealise publiku seas oli ka paarkümmend Tartu meeskonna fänni. Meeskond suutiski nende rõõmuks avaveerandit kontrollida ja mõni minut enne veerandaja lõppu juhtis Tartu pärast 7:0 vahespurti 15:9. Veerandi lõpuks oli eduseis aga sulanud vaid paaripunktiliseks seisul 16:14.

Teisel veerandil hakkasid kalevlased üha enam ära kasutama oma korvialust eelist, samas kui tartlased jäid palju lootma kaugvisetele. Mõne aja see plaan ka toimis ja veerandi keskel oli pärast Sverre Aavi kolmest Tartu kaotusseis 26:27. Sellele vastasid kalevlased aga 11 järjestikkuse punktiga ja nii said nad poolajapausiks kätte korraliku 40:31 edu.

Teisel poolajal lootsid Tartu mängijad oma senise liidri Arnas Velicka korvidele, aga paraku oli noorel leedukal täna must viskepäev. Meeskonna jaoks ehk suuremakski mureks oli see, et tema pealt kärises ka kaitses ja pingilt sekkunud Ronald Mc Ghee sai tänu sellele väga mugavasse sõiduvette. Veerandi lõpuks oli kalevlaste edu kasvanud juba 14 punkti peale seisul 62:48.

Võõrustajad tegid viimasel veerandil väga kiiresti oma vead täis ja Tartu meeskond oleks saanud seda paremini punktideks pöörata, aga olulist muutust see võimalus siiski ei toonud. Erinevalt seeria esimesest mängust, hoidsid kalevlased oma kättevõidetud edust kindlalt kinni ja võitsid lõpuks mängu 87:70.

Tartu Ülikooli meeskonna parim oli Kregor Hermet 17 punkti ja kuue lauapalliga. Visetega hädas olnud Arnas Velicka lõpetas mängu 14 punkti ja seitsme korvisööduga. Julius Kazakauskas lisas 11 punkti ja kuus lauapalli.

Tallinna Kalev/TLÜ eest viskas pingilt sekkunud Ronald Mc Ghee 25 punkti ja korjas seitse lauapalli. Michael Buchanan sai kirja kaksikduubli 14 punkti ja 11 lauapalliga. Karl-Johan Lips ja Damarcus Harrison viskasid võrdselt 13 lauapalli ja kogusid kuus lauapalli.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene sõnul vedas alt kaitsemäng.

Meid püüti täna kinni üks-üks kaitsega. Kui me sellega hakkama ei saanud, siis hakkas edasi ka kõik lagunema. Vastased jätsid meile palju kaugvisete võimalusi ja eks seetõttu kogunes kaugviskeid päris palju. Saime nüüd kõvasti materjali, mida läbi töötada ja kolmapäeval on uus mäng. Seerias on mitu mängu veel ees ja vaatame, mis neist saab.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Kolme võiduni peetav veerandfinaalseeria on nüüd 1:1 viigis. Kolmas mäng on Tartus kolmapäeval, 17. aprillil kell 19.00. Neljas mäng peetakse reedel, 19. aprillil Viimsi Karulaugu spordihoones ning vajadusel viies mäng Tartus pühapäeval, 21. aprillil.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud