Tartu Ülikool pidi võõrsil Rapla paremust tunnistama

Tartu Ülikooli korvpallivõistkond sõitis oma 17. PAF Eesti-Läti liiga kohtumiseks Raplasse, kus teist korda sel hooajal mängiti AVIS UTILITAS Rapla võistkonnaga. Tasavägises kohtumises suutis kodumeeskond Rapla hoida end sammukese võrra eespool ja võttis lõpuks 90:76 võidu. Tartu Ülikooli parim oli Robert Valge 28 punkti ja nelja korvisööduga.

Rapla Sadolini spordihoonesse oli eeldatavat põnevusmäng vaatama kogunenud ligi 700 inimest, nende saes ka korralik Tartu fännide esindus. Kodumeeskond läks kohtumist 5:0 juhtima ning vaatamata sellele, et tartlased viigistasid seisu 10:10 peale, tehti edasi 8:0 spurt. Robert Valge ja Tanel Soku punktide toel vähendas Tartu avaveerandi lõppedes kaotusseisu 19:24 peale. Viis ja pool minutit suutis kodumeeskond veel eduseisus püsida, misjärel viis Kregor Hermet külalised 29:28 ette. 10:2 spurdi toel võttis Rapla uuesti initsiatiivi ning Gregor Ilvese kaugviske järgselt siirduti poolajale seisult 44:38.

Tartu meeskond pääses kolmanda veerandaja alguses kolme punkti kaugusele seisu 46:49, aga järjepanu teravust loonud Rapla suutis vahe taas kümnele punktile suurendada. Montae Glenni ja Devaugntah Williamsi vabavisetest haarati ka 13-punktiline eduseis ning pärast Jonnas Šeini lähiviset algas viimane neljandik seisult 66:54. Sokk tõi Tartu peagi üheksa punkti kaugusele, aga initsiatiivi hoidis endiselt Rapla ning Indrek Kajupank viis omad 4.22 enne lõppu 81:67 juhtima. 11 punktist vastased enam lähemale ei pääsenud ja Rapla võttis 90:76 võidu.

Tartu Ülikooli skoori eest hoolitses enim Robert Valge, kes tabas neli kaugviset ja kogus kokku 28 punkti ja andis neli korvisöötu. Kregor Hermet panustas 13, Adomas Drungilas 12 ja Tanel Sokk 11 punkti.

AVIS Utilitas Rapla parim oli Montae Glenn 17 punkti ja kuue lauapalliga. Neli kaugviset tabanud Gregor Ilves viskas 16 punkti. Devaugntah Williams kogus 12 ja Rait Riivo Laane ning Indrek Kajupank võrdselt 11 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonnale oli see turniiritabelis 10. kaotus seitsme võidu kõrvale ning sellega püsitakse play-offi joonest üleval pool ehk kaheksandal real. AVIS Utilitas Rapla on 12 võidu ja seitsme kaotusega viiendal kohal.

Tartlaste järgmine mäng on kolmapäeval 29. jaanuaril ning siis sõidetakse külla BC Kalev/Cramole. Taas kodus mängib meeskond pühapäeval, 2. veebruaril ning siis on vastaseks BK Ventspils.

No Comments

Comments are closed.