Tartu Ülikool pidi Raplas tunnistama suurt kaotust

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sõitis Olybet Eesti-Läti liiga üheksandaks mänguks Raplasse. Tasavägise avapoolaja järel sattusid tartlased raskustesse kolmandal veerandajal ja nii tuli AVIS Utilitas Raplalt vastu võtta hooaja suurim kaotus numbritega 71:97. Tartu Ülikooli parim oli Kregor Hermet 23 punkti ja seitsme lauapalliga, Julius Kazakauskas lisas 21 punkti ja samuti seitse lauapalli.

Peaaegu lõpuni täis tuubitud Rapla Sadolini spordihoones algas kohtumine tasavägiselt ning avaveerandi keskel oli seis viigiline 11:11. Rapla sai Rain Veidemani vedamisel 10:2 spurdiga sammu võrra ette, aga Julius Kazakauskase abiga püsisid tartlased siiski mängus. Avaveerandi lõpuks oli seis 22:20 Rapla kasuks.

Suure osa teisest veerandist kulges aga tartlaste kontrolli all ning peamised teened selles olid Kregor Hermetil ja Märt Rosenthalil. Veerandi keskel juhtis Tartu Ülikool 31:26. Esimese poolaja viimased minutid kuulusid aga Rapla vedurile Rain Veidemanile, kelle seitsme punkti toel sai Rapla taas järgi ja möödagi. Veideman kogus avapoolajaga oma kontole koguni 19 punkti. Poolaja lõpetas Kregor Hermeti korv, mis vähendas Tartu Ülikooli kaotusseisu punktiliseks seisul 38:39.

Poolajapaus mõjus aga kodumeeskonnale selgelt paremini, sest kolmanda veerandi viie minutiga tehti 20:4 spurt, mis mängu saatuse suures plaanis ära otsustas. Kui avapoolajal said tartlased viskeid paremini sisse, siis teisel poolajal jäi punktisoon täitsa kuivale. Visketabavusega oli hädas liiga suurim punktitooja Arnas Velicka ja see lõi rütmist välja ka ülejäänud meeskonna. Tõsiasi, et ka kaitse ei pidanud eriti hästi, võimaldas kodumeeskonnal skoorida ja vahet järjest suuremaks käristada. Viimasele neljandikule mindi Rapla 73:55 eduseisus.

Viimane veerand kujunes küllaltki pingevabaks, sest tartlased mängupilti muudatust tuua ei suutnud ja et järjest said mängijad ka viis viga täis, siis hakkasid pingilt üllatuskäigud ka otsa lõppema. Suurt eduseisu nautinud Rapla sai mängu panna ka oma nooremad mängijad ja nii kujunes mängu lõppseisuks AVIS Utilitas Rapla kindel 97:71 võit.

Tartu Ülikooli mäng püsis peamiselt kahe mehe õlul. Kregor Hermet kogus 26 mänguminutiga 23 punkti ja seitse lauapalli. Pisut üle 35 minuti mänginud Julius Kazakauskas viskas 21 punkti ja võttis samuti seitse lauapalli. Märt Rosenthal kogus 11 punkti.

AVIS Utilitas Rapla eest kogus enim punkte Rain Veideman, kelle arvele kirjutati 26 punkti ja viis korvisöötu. Dominique Hawkins oli lähedal kolmikduublile visates 23 punkti, võttes 10 lauapalli ja andes kaheksa korvisöötu. Kaksikduubli sai kokku ka Hunter Mickelson 17 punkti ja 10 lauapalliga.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene hinnangul jäi otsustavatel hetkedel puudu distsipliinist.

Teisel poolajal suruti meid jõuga ära. Esimest korda sel hooajal lonkas meil platsil distsipliin ja mänguplaanist kinni pidamine, seda eriti neil hetkedel, kui kaotusseisu jäime. Siis läks mäng käest ja nii jäigi. Korvi all ei saanud ka nii palju varieerida ja nii tuligi see nätakas vastu võtta.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on nüüd üheksa mänguga kogutud viis võitu ja neli kaotust ning turniiritabelis annab see kuuenda koha. AVIS Utilitas Rapla on nelja võidu ja kuue kaotusega kümnendal tabelireal.

Tartlaste järgmine Eesti-Läti liiga mäng on nädala pärast pühapäeval, 25. novembril ning siis minnakse võõrsil vastamisi mulluse Läti meistri Ventspilsiga. Kohtumine algab Ventspilsi olümpiakeskuses kell 17.00 ning mängule võtab suuna ka fännibuss.

Mängu tipphetked

No Comments

Comments are closed.