Tartu Ülikool pidi Meistrite Liigas tunnistama Bakken Bearsi paremust

Esimene kaotus on Tartu Ülikoolil selle hooaja ametlikest mängudest nüüd käes, kui Taani meeskond Bakken Bears võttis Tartu Ülikooli spordihoones tugeva teise poolajaga võidu 67:75.

Mäng algas tartlaste poolt väga kõva hooga. Esimesed 6 punkti lajatas vastaste korvi algviisikusse pääsenud Venky Jois ning võlgu ei jäänud teisedki, peale 10 mänguminutit oli edu juba üheksa (23:14). Kahjuks kandus tartlase viimase rünnaku takerdumine üle ka teise veerandisse, kus oli oma mängu leidmine juba silmnähtavalt raskem. Veerandaja keskel olidki taanlased juba suurema osa vahest tagasi mänginud ning Tartu edu hoopis napim, 30:26. Poolajakski ei olnud meie mehed end taas käima saanud, kuid väike vooderdus 5-punktise paremuse näol siiski oli, 38:33.

Teisel veerandil aga tundus meeskonna hea klapp sootuks kaduvat. Taanlaste agressiivse kaitse tagant ei suudetud mängu vajalikult lugeda ning kaaslasi leida, palju tehti lihtsaid eksimusi. Juba kolmanda veerandi lõpuks olid taani karud end ette rebinud, seis meie poolt vaadates 54:60.

Paraku ei toonud väga palju rõõmustavat ka viimane veerandaeg. Üksteisemõistmisega oli ikka raskusi ning Bearsi tabavad kolmesed ning edukas tegutsemine andsid neile vaid enesekindlust juurde. Lõpuvileks oli Bakken Bears tabloole sättinud oma võidunumbrid 67:75.

Mängu tipphetked

“Siin see kaotuse võti peidus on, selles 25 tehtud pallikaotuses. Ma ei tahaks nõustuda, et me selleks valmis ei olnud, selliseks kaitseks ja üleväljapressiks, oli piisavalt momente, kus oleks saanud seda kaitset hästi murda, kuid me lihtsalt ei tabanud neid täna ära. Võtsime mingil hetkel vastu väga rumalaid otsuseid, tegime rumalaid pallikaotusi, ei aidanud üksteist lihtsates olukordades. Nende kaitse oli agressiivne ja hea, aga neist ühe-kahe sööduga välja tulles oleks seda murda lihtne. 25 pallikaotust… ja ikkagi ma arvan, et meil on mingi šanss veel. Oli mitmeid mehi, kes ei teinud täna oma parimat mängu, meil on veel nii mõndagi, mille pealt tõusta,” sõnas mängujärgselt peatreener Gert Kullamäe.

Gert Kullamäe mängujärgne intervjuu

Tartu poolel oli kõige edukam täna väljakul Venky Jois, kellelt juba poolajaks statsi topeltduubel 13p+10lp. Mängu lõpuks veidi lisa, 15 punkti, 17 lauapalli ja 2 vaheltlõiget. Ilus esitus taas ka üleplatsimehelt Janari Jõesaarelt, 11 punkti, 5 lauapalli, 3 korvisöötu, 3 vaheltlõiget ja 1 blokk! Kahekohalise arvu tõid ka Mandell Thomas (12P, 3RS) ja Dominykas Milka (10P, 6LP).

Kvalifikatsiooniringi teine kohtumine toimub ülehomme, neljapäeval Aarhusis ja algab meie aja järgi 19.15. Ülekannet tasub siis otsida Delfi TV-st ning FIBA Youtube’i kanalilt.

0 kommentaari

Lisa kommentaar