Tartu Ülikool pidi ka võõrsil Utena Juventuse paremust tunnistama

Leedu tuuril olev Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kohtus sel hooajal teist korda Utena Juventusega. Utenas peetud mängu kontrollis kodumeeskond ning mängu lõpuks olid Juventuse võidunumbrid  96:82. Rain Veideman kogus tartlaste parimana 15 punkti ja neli korvisöötu

Lühidalt
Ülikooli parim: Rain Veideman kogus 29 mänguminutiga 15 punkti ja andis neli korvisöötu. Samas oli ta hädas kaugvisetega – kuuest viskest tabas vaid üks
Olulised hetked: teist poolaega alustati 12-punktilises kaotusseisu, ent veerandaja lõpuks oli sisse lastud 21-punktiline vahe.

Mängueelselt
– Tartu Ülikool mängis viimase mängu teisipäeval kui koduses G4S KMLis alistati Tallinna Kalev 106:65
– Tartu Ülikoolil ei teinud kaasa jalavigastusest paranev Bill Amis

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna
27:30, 19:28, 14:23, 22:15 – 82:96

Mõlemad meeskonnad näitasid esimese veerandajaga väga head ründehoogu ja kahepeale visati veerandajaga ligi 60 punkti. Paraku ülikoolimeeskond teise veerandaega seda hoogu enam kanda ei suutnud ja viis minutit enne poolajavilet hakkas kodumeeskond vaikselt eest libisema. Suurepärase visketabavusega ja lauavõitluse ülekaaluga suurendas Juventus poolajaks vahe 12 punkti peale seisul 58:46 Juventusele.

Jõuvahekorrad ei muutunud ka teisel poolajal. Vahepeal juba 26 punkti peale veninud vahe vähenes Leppiku ja Veidemani korvidest küll 21 peale, ent mängu saatust see ei mõjutanud. Viimasel neljandikul suutis Tartu Ülikool kaotusseisu küll pisut vähendada, ent 14 punktist lähemale ei jõutud. Veidemani ja Kurbase pealtpanekutest vormistati lõppseis 96:82 Juventusele.

Resultatiivseimad
Rain Veideman viskas meeskonna parimana 15 punkti ja andis neli korvisöötu. Kolm kaugviset tabanud Sten Sokk panustas 13 punkti ja kolm korvisöötu. Marek Doronin ja Tanel Kurbas viskasid võrdselt 10 punkti.

Tagamängija Tomas Gaidamavicius viskas Juventuse edukaimana 16 punkti ja andis kaheksa korvisöötu. 220-cm pikkune tsenter Roman Gumenyuk kogus 15 punkti ja kuus lauapalli. Gintautas Matulis viskas 13 ja Gediminas Maceina 12 punkti.

Peatreeneri kommentaar
Peatreener Indrek Visnapuu sõnul on kahe mängu põhjal Juventus üks ebamugavamaid vastaseid. „Nii selgelt kaitses hätta pole me teiste võistkondade vastu jäänud. Neil on väga ühtlane võistkond ja nad suutsid iga väikseimagi meie eksimuse valusalt ära karistada – rünnakul leidsid nad õiged lahenduskohad. Me ei suutnud pallile piisavalt survet avaldada ja ka meie abi kaitses ei toiminud ning selle vastu leiti kiired lahendused – palli liigutamisega dikteerisid nad kaitset. Mängu murdehetkeks pean ma tegelikult esimese veerandaja lõppu, kus nad suutsid paari minutiga initsiatiivi haarata ja see kandus ülejäänud mängu.“

Numbrite võrdlus (TÜ vs Juventus)
1P – 12/21 (57%) vs 23/30 (77%)
2P – 23/43 (54%) vs 29/45 (64%)
3P – 8/30 (27%) vs 5/10 (50%)
Lauapallid (ründelaud) – 27 (14) vs 39 (8)
Korvisöödud – 14 vs 18
Pallikaotused – 13 vs 21
Vaheltlõiked – 11 vs 9

Tartu Ülikooli jaoks oli see üheksandaks kaotuseks nelja võidu kõrvale. BBLi turniiritabelis hoitakse sellega üheksandat kohta.

Järgmine võimalus võidulisa saada on Tartu Ülikoolil juba homme kui kell 17.00 mängitakse Kedainaias sealse Kedainaia/Triobetiga.