Tartu Ülikool pidi ka kodus Ventspilsi kindlat paremust tunnistama

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas oma 19. PAF Eest-Läti liiga mängus BK Ventspilsi meeskonda. Külalised said esimese veerandiga mängu enda kätte ja võtsid lõpuks kindla 99:70 võidu. Tartu Ülikooli parim oli Kregor Hermet 13 punkti ja viie lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli mängu vaatama kogunenud ligi 600 inimest. Paraku ei saanud nad kodumeeskonna edule pikalt kaasa elada, sest külalised Ventspilsist surusid kohe jala gaasipedaalile ja juhtisid esimese veerandi keskel mängu 16:5. Selle nädala jooksul kolmanda mängu pidanud Ventspils võitis avaveerandi koguni 35:19 ja kehtestas sellega mängu jõujooned.

Teisel veerandil Ventspilsi rünnakuhoog küll rauges pisut ja tartlased said oma kaitset paremini toimima, aga siiski viskas Läti meeskond veerandiga 26 punkti ja juhtis poolajaks 61:36.

Mängu teine poolaeg algas küll Ventspilsi 7:0 spurdiga, aga üldiselt võrdsustus teise poolaja mängupilt. Ventspils hoidis oma kättevõidetud edu ja Tartu meeskonnal tegelikult reaalset šanssi ennast tagasi mängida ei tekkinudki. Mängu lõpuvile kõlades näitas tabloo külaliste 99:70 võidu.

Tartu Ülikooli parimana kogus Kregor Hermet 13 punkti ja viis lauapalli. Robert Valge lisas 12 ja Adomas Drungilas 10 punkti. Äsja meeskonnaga liitunud Timo Eichfuss sai mänguaega 12 minutit ja viskas selle ajaga neli punkti.

Üheksakesi mänginud Ventspilsi eest sai kogu algviisik kirja kahekohalise punktisumma. Parima esituse tegi Janis Berzins visates 20 punkti ja võttes 12 lauapalli. Wesley Washpun viskas samuti 20 punkti ja andis viis korvisöötu. Ronalds Zakis kogus 19, Ryan Luther 13 ja Timothy Shorts 11 punkti ja kuus korvisöötu.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul jäädi alla individuaalse poole pealt. „Täna ei olnud nii palju küsimus mänguplaanis, vaid me jäime individuaalselt alla nii füüsiliselt kui oskuste poolest. Ventspilsi mängijad teevad oma tööd professionaalselt, kuigi on selge, et neil on väsitav graafik ja mehi jääb järjest vähemaks. Aga kui vile käib, siis tulevad ja teevad oma asjad enesekindlalt ja hea rütmiga ära. Meie jaoks kahtlemata õpetlik mäng eriti selle osas, mida peab tegema, et ka raskes olukorras endast maksimum anda. Loodetavasti suudame seda järgmistes mängudes rakendada,“ ütles Vene.

Tartlastele oli see 12. kaotus seitsme võidu kõrvale, mis tabelis annab üheksanda koha. Ventspils on 16 võidu ja viie kaotusega neljandal kohal.

Tartu Ülikooli järgmine mäng on taas kodus kui laupäeval, 8. veebruaril kell 17.00 võõrustatakse Tallinna Kalev/TLÜ võistkonda. Erandkorras on tegemist ilma piletita mänguga ja loodetavasti toob see saali rohkearvulise publiku.

Tipphetked

Mäng täispikkuses

No Comments

Comments are closed.