Tartu Ülikool pidi esimeses välismängus lisaaja järel kaotust tunnistama

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas Olybet Eesti-Läti liiga esimese välismängu Valmieras sealse Glass VIA korvpallimeeskonnaga. Korviderohke mäng läks lisaajale, mille võõrustajad suutsid lõpuks enda kasuks kallutada ja nii tuli tartlastel vastu võtta 98:106 kaotus. Ülikoolimeeskonna eest kogus enim punkte Arnas Velicka, kes lõpetas mängu 24 punkti ja kuue lauapalliga.

Kuigi avaminutitel läksid tartlased mängu juhtima, siis enamik mängu tuli siiski olla tagaajaja rollis. Peamiselt kaugvisetele mänginud Valmiera meeskond haaras esimese veerandi keskel juhtohjad ning võitis esimese veerandi 22:18. Tasapisi venis vahe suuremaks ka teisel veerandajal ning kui poolajapausini jäi neli minutit juhtisid lätlased 39:30. Avapoolaja lõpus sai Tartu Ülikool siiski mängusabast kinni ja peamiselt Arnas Velicka rünnakulahendustele toetudes lõpetati poolaeg vaid neljapunktises kaotusseisus 39:43.

Pärast poolajapausi jätkas Valmiera nagu avapoolajalgi – palju prooviti kätte kaugvisetel ning neist tabas nii mõnigi. Veerandaja keskel juhtisid võõrustajad mängu 57:46 ning see oli ka mängu suurim vahe. Tartlastel õnnestus oma kaitset pisut tihedamaks keerata ning see tõi ka mõningat edu rünnakul ja vahe suuremaks kärisemisele saadi piir ette. Neljandale veerandajale mindi Valmiera 67:60 eduseisul.

Normaalaja viimasel neljandik kuulus suures osas tartlastele. Valmiera kaugvisked ei tabanud enam endiselt ja kaitses hästi mänginud tartlased olid pärast Arnas Velicka kaugviset vaid punkti kaugusel seisul 68:69. Lätlaste poolel võttis mängu enda peale nende kogenuim, täna oma 29. sünnipäeva tähistanud koondislane Janis Kaufmanis. Tema üheksa järjestikkust punkti hoidsid Valmierat ees, kuni kaks minutit enne veerandi lõppu viis Kregor Hermet 2+1 korviga tartlased üle pika aja taas ette 81:80. Veerandilõpu punkt-punkti heitluses ei suutnud kumbki pool mängu oma kasuks kallutada ja nii tuli mängida lisaaeg seisul 87:87.

Lisaajal näitasid võõrustajad kindlamat kätt ja et viie veaga langes välja ka Tartu Ülikooli vaieldamatult efektiivseim mängija Julius Kazakauskas, siis ei jagunud eestlastel piisavalt püssirohtu, et taas ohtlikku kaugusesse jõuda. Mäng lõppes Valmiera 106:98 võiduga.

Tartu Ülikooli vankrit vedasid täna leedukad. Julius Kazakauskas oli meeskonna efektiivseim 23 punkti ja 15 lauapalliga; 38 minutiga kogunes efektiivsusnäitajaks 42. Pisut visketabavusega hädas olnud Arnas Velicka viskas 24 punkti ja andis kuus korvisöötu. Märt Rosenthali arvele kirjutati 17, Rain Raadikule 11 ning Kregor Hermetile 10 punkti.

Valmiera parimana viskas Janis Kaufmanis 26 punkti ja andis kuus korvisöötu. Esimesel pooajal säranus Reinis Ermansons lisas 19 ja Valters Janis Liepins 14 punkti. Neljandal veerandil hästi vahetusest sekkunud Klavs Dubults kogus 10 punkti.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene sõnul oli küll võiduks võimalus, aga see libises käest.

Natuke jäi lõpus puudu. Normaalaja lõpus saime ette ja kõik toimis, aga lasime võimaluse ikkagi käest. Natuke oli kogemuse puudust, natuke jäi füüsise taha ja nii ta läks. Teadsime, et nad viskavad palju, aga nende tänane kaugvisete arv on üle mõistuse. Nad olid kohati päris enesekindlad, isegi kui saime nad kätte ja möödagi, siis tuli ka valus tagasihüppelt kolmene vastu. Selline mäng hooaja alguses näitab ära, mille kallal peab rohkem töötama, et platsil hakkama saada või üldse platsile pääseda.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on nüüd Olybet Eesti-Läti liigas kirjas üks võit ja üks kaotus ja sellega hoitakse turniiritabelis neljandat kohta. Järgmise mängu peab Tartu Ülikool kodusaalis, kui kolmapäeval 10. oktoobril võõrustatakse kaastudengeid TalTech meeskonnast. Pall pannakse mängu kell 19.00.