Tartu Ülikool pidi Balti liiga veerandfinaali avavaatuses vastu võtma napi kaotuse

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond mängis täna kodusaalis esimese kahest Triobet BBL veerandfinaalkohtumistest, milles vastaseks Leedu klubi Kedainiai Nevežis. Viimase sekundi viskest võitsid külalised mängu 88:86.

Tartu alustas mängu küllalt enesekindlalt, kuid oli näha ka vastaste kvaliteeti – ehkki kodumeeskond oli liidripositsioonil, ei lastud neid kunagi väga kaugele. Kõige enam 6-punktise edu sisse saanud tartlased võitsid avaveerandi siiski veidi väiksemas eduseisus, 25:23.

Teisel veerandil tegid külalised jõulise comebacki ning meie mängumasinasse sattus nii mõnigi liivatera. Hoo üles saanud vastaste vastu oli Tartul vaja kannul püsimiseks omajagu pusida, kuid esimese poolaja lõpuks oli seis siiski taas viisakaks võideldud, 43:44 külalistel sabas.

Õnnetuseks uus poolaeg aga kodustele mängupilti ladusust juurde ei toonud. Nevežise hea esitus jätkus ning Tartu kaitset lammutati isuga. Kodumeeskond aga alla ei andnud ning stabiilselt võeti vahet kärisedes peagi uuesti kokkupoole. Kolmanda veerandi lõpuks oli aga seis külalistele 61:55. Viimane neljandik algas esmalt päris suure ehmatusega. Tartu ei saanud end kuidagi käima ning kiirelt oli Nevežis oma edu juba kahekohaliseks muutnud ja duubeldanud, 73:61. See oli see hetk kus aga ka tartlased aru said, et nii asi jätkuda ei saa.

Kodupubliku toel asuti mängu seisu ümber pöörama ning tasapisi tuli ka edu. Ehkki võidelda tuli iga sentimeetri eest, suutis Tartu tormiliste ovatsioonide saatel mängu viimasel rünnakul kahepunktise vahe viigiks muuta, 86:86. Vastastel jäi mõni sekund rünnakuaega ja õnn oli eksimatult nendega, sest vise tabas ning kodumängu suunas saab Kedainiai Nevežis marssida kahepunktisest eduseisust ja Tartu pidi tunnistama vastaste 88:86 paremust.

Kohtumise tipphetked:

Suurim punktitooja Tartu poolel täna kapten Tanel Sokk, kes tõi 19 punkti, võttis 2 lauapalli ning panustas ka 4 korvisööduga. Väga hea esituse tegi ka Mandell Thomas, kes lisas 17 punkti, võttis 4 lauapalli ning andis 5 resultatiivset söötu. Tartu uus mees Max Konate teenis pea 21 mänguminutiga 10 punkti ja võttis 4 lauapalli. Soliidne algus!

„Ma ei olnud täna kindlasti rahul meie kaitsega. Mõned vastaste mehed lammutasid selle täna päris juppideks ja selle vastu tuleb kindlasti teisipäevaks rohtu leida. Lasta vastastel meie kodusaalis 88 punkti visata – see ei ole meie moodi. Rünnaku plaanis ei ole täna väga midagi ette heita, kuid omad korrektuurid tuleb nüüd järgmiseks mänguks kindlasti teha,“ võttis kohtumise kokku peatreener Gert Kullamäe.

Peatreeneri kommentaar:

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond peab oma järgmise kohtumise ülehomme, reedel, kui koduse meistriliiga raames sõidetakse Rakverre kell 19 kohtuma Rakvere Tarvas/Palmse Metalliga. Triobet BBL-i teine veerandfinaalkohtumine peetakse teisipäeval, 7. märtsil Kedainiais, mängu algusajaks kell 18.00

No Comments

Comments are closed.