Tartu Ülikool pani raskest algusest hoolimata TLÜ/Kalevi üle kindla paremuse maksma

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul Tallinnas teise veerandfinaalkohtumise TLÜ/Kalevi vastu. Ehkki algus oli taas väga kivine, õnnestus tartlastel teisel veerandil siiski hoog käima saada ning lõpuvileks oli tablool kindel 94:68 paremus.

Selleski kohtumises alustas “väike Kalev” mängu väga hästi ning oli esimesel veerandil kindlasti domineerivamas rollis. Hoolimata eelmises mängus saadud kogemusest, ei olnud tartlased ka seekord hooga peale tulevaks Kaleviks valmis. Peale viit mänguminutit oli kodumeeskond ka viiega peal, 17:12, ning veerandki hea mängu tasuks neile, nüüd juba 27:16.

Alustuseks suurepärast visketabavust näidanud Kalev kinnitas ka teise veerandaja alguses, et midagi juhuslikku visete tabamises ei olnud ning Tartul täna ees tükk tööd. Seda tööd võtsid tartlased aga täie tõsidusega ning 11-0 vahespurdiga olid nad peagi taas tihedalt sabas, 27:30. Kaare tagant uskumatu täpsusega tabavad Kalevi mehed panid kaugvisete toel külaliste lähenemise küll veidikeseks pausile, kuid üha enam paistis, et hoo on sisse saanud ka Tartu. Kui minna veel 2:35, oli mäng juba viigile toodud, 38:38, ning enam kodused tartlasi pidama ei saanud. Poolaja võitis Tartu 46:40 ning kindlasti oli selleks hetkeks õhus lootus, et ehk on lõpuks veerandfinaalideski näha seda taset, mida publik ülikoolilinlastelt harjunud ootama.

Mängu teist poolt alustasid omakorda edukamalt külalised. Mõne minutiga suudeti Kalevi rünnak hästi pidama saada, lõpuks ka lauavõitluses oma ära teha ning vahe kärises 14 punktile (54:41). Veerandi keskpaigaks Tartu peal 62:46 ning jõudude vahekorrad olid selgelt teistpidi pööratud. Sealt edasi enam tagasi ei vaadatud. Veidi enam naeratas õnn nüüd tartlastelegi ning veerandi lõpetas Janari Jõesaare tabav kaugvise vaid mõni samm keskjoonest lähemalt, seisuks 77:51.

Viimasel neljandikul tuli Kalev taas hasardiga peale ja veidi õnnestus ka vahet vähendada, kuid 20-st punktist väiksemaks seda tuua ei õnnestunud. Mängu kontroll endiselt küllalt kindlalt Tartu käes ning peagi vahe taas mõne punkti jagu suurem. Endist hoogu kodumeeskond Kalev enam kuidagi üles ei saanud ning kõik märgid olid näitamas, et Tartule täna teine võit kirja saab. Ehkki TLÜ näitas viimastel minutitel veidi ka teravust, kinnitas lõpusireen siiski Tartu soliidset paremust numbritega 94:68.

Mängu tipphetked:

“Alguses läksid vastased ikka päris hulluks – kõik, mis teele pandi, ka sisse läks. Ei olnudki oma meestele midagi ette heita, lahendused olid õiged, aga sellise viskamise vastu on raske midagi teha. Selge oli aga see, et see pidu igavesti ei kesta, jätkasime omal rajal ja see ka edu tõi. Ma arvan, et tegime täna kindlasti parema esituse, kui esimeses mängus. Valetaksin, kui ütleksin, et me ei taha seeriat järgmisel nädalal kodus lõpetada, aga võtame üks mäng korraga. Ei või ju teada, mis need hullud viskajad järgmine kord korraldavad!” võttis tänase võiduka kohtumise kokku Gert Kullamäe.

Peatreeneri kommentaar

Tartu poolel täna edukaim jokkeriks kujunenud Venky Jois, kellele kirja topeltduubel 18 punkti, 11 lauda, lisaks 1 vaheltlõige ja 2 blokki. Mandell Thomase panus täna 17 punkti, 4 lauapalli, 2 res.söötu ja 3 vaheltlõiget, Janar Taltsilt statistikasse 12 punkti, 7 lauapalli, 4 korvisöötu ning 1 blokk.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna järgmine mäng on 20. aprillil kodus. Kell 19.00 visatakse pall õhtu kolmandas veerandfinaalkohtumises, ikka TLÜ/Kaleviga, kus Tartul võimalus veerandfinaalid ka lõpetada. Juhul kui Kalevil õnnestub seeriat siiski pikendada, peetakse järgmine kohtumine 23. aprillil kell 17.00 Tallinnas ning vajadusel ka 24. aprillil kell 19.00 Tartus.

Mäng täispikkuses:

0 kommentaari

Lisa kommentaar