Tartu Ülikool pani oma paremuse Rakvere Tarva üle korralikult maksma

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul oma seitsmenda kohtumise Alexela korvpallimeistriliigas, kui Rakveres kohtuti kohaliku Rakvere Tarvas/Palmse Metalliga. Koju tagasi said tartlased sõita oma seitsmenda võiduga, mis seekord tuli numbritega 105:77.

Mängu alustas Tartu hästi ning mõne minutiga juhiti üheksa punktiga, 13:4. Tarvas näitas aga endale omaselt iseloomu ning võttis peagi taas sappa – kui pool veerandist mängitud, oli kodumeeskond maas vaid viiega, 12:17. Sedasorti rütm kordus mängus veerandi lõpuni ning päris maha raputada Rakveret ei õnnestunud. Kümne minuti järel tartlased ees 27:21.

Veerandajapausiga oli initsiatiiv aga rohkem Tarva poolele kandunud. Tartu tegutsemine vajanuks enam teravust ning liidriseisusest kinnihoidmine muutus üha keerukamaks. Kui teist veerandit veel kuus minutit mängida, läks Tarvas ka juhtima, seis 32:31. Mõneks minutiks jagus kodustel fännidel rõõmu, kuid siis leidsid tartlased uuesti oma rütmi ning võtsid liidriohjad uuesti enda kätte. Esimese poolaja lõpetas külalismeeskond 52:44 paremuses.

Kolmas veerand kulges Tartu jaoks küllalt soodsalt. Kaheksapunktise paremusega alustati ning selle erinevuse ümber mäng ka kõikus. Tarva endine hoog oli raugenud ning Tartu suutis oma ära teha. Veerand lõpuks viigis ning vahe endiselt kaheksa, 75:67.Viimase neljandikuga kogus Tartu veelgi enam enesekindlust ning vahe hakkas korralikult kärisema. Viimastel mänguminutitel sekkusid pingilt hästi Kristen Meister ja Kent-Kaarel Vene, kes mõlemad statistikasse ühe tabava kaugviske kirja said, ning lõpuvile kuulutas Tartu 105:77 võitu.

Mängu tipphetked:

“Rünnak sujus meil täna nende vastu hästi ja visked kukkusid samuti sisse, selles osas ei olegi väga nuriseda. Kaitses, eriti esimesel poolajal, sai Tarvas paraku liiga palju vabadust. Teisel poolajal vastased väsisid ja õnneks hakkas ka kaitse veidi paremini pidama,” kommenteeris peatreener Gert Kullamäe kohtumist.

Peatreeneri kommentaar:

Tartlaste resultatiivseimad mängijad täna Gert Dorbek, kes kaugviskeid tabas 8/5 ning tõi lõpuks kokku 24 punkti, võttis 3 lauapalli, andis 2 korvisöötu ning tegi 3 vaheltlõiget. Pea samas heas hoos oli ka Janar Talts, kelle panuseks täna 22 punkti, 6 lauapalli ja 4 res. söötu.

Tartu järgmine kohtumine toimub 1. detsembril, kui Tallinnasse sõidetakse külla igipõlisele rivaalile BC Kalev/Cramole. Meeskonnaga sõidab kaasa ka fännibuss, reisi täpsema info leiavad huvilised meeskonna kodulehelt Fännitsooni alamjaotusest. Järgmine kodumäng on ootamas 10. detsembril, kui võõrustatakse teist Kalevit – TLÜ/Kalevit nimelt.

Mäng täispikkuses:

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud