Tartu Ülikool pani Balti liiga pronksiseeria avakohtumises paremuse maksma

Täna õhtul avasid Tartu Ülikooli korvpalli meeskond ja BC Kalev/Cramo Tallinnas Triobeti Balti liiga pronksiseeria. Saku Suurhallis peetud esimeses kohtumise võitis suurepärast mängu ja võitluvaimu näidanud Tartu Ülikool 72:60

Avaveerandil oli tartlasi taas tugevalt kimbutamas visketabavusprobleem – 27st teele lastud viskest tabas kümne mänguminuti jooksul vaid 6. Et seda kompenseeriti aga väga aktiivse tegutsemisega nii ründelauas kui ka kaitses, oldi mängus siiski kindlat sees. Esimese veerandi lõpuks Cramo juhtimas 16:12.
Teisel neljandikul oli mäng veelgi tasavägisem. Kui mõne punktiga õnnestus kummalgi poolel hetkeks veerandi lõikes ka peale saada, tegid vastased selle peagi taas tasa. Viskekindlust polnud päriselt ikka leitud, kuid jätkuvalt püsiti kalevlastel tihedalt kannul ja poolajale said meeskonnad strateegia üle mõtlema minna seisult 32:29, Cramo ikka napilt ees. Nagu arvata võis, tõeline mäng alles algas.

Kolmas veerand kuulus tartlastele – selles ei olnud kahtlust. Esimesest rünnakust peale oli selge, et vastaspoole korviga on läbisaamine hoopis parem ning visked hakkasid märksa enam ka sisse kukkuma. Veerandi 24-10 võitnud Tartu leidis end liidripositsioonilt, kui viimasele 10 mänguminutile mindi skoorilt 53:42. Ka need olid Tartu jaoks küllalt soodsad. Ehkki Cramo sai end tasapisi natuke paremini käima, olid külalised kindlakäelised ning hoidsid tallinlased viisakas kauguses. Kaks ja pool minutit enne lõppu näitas tabloo veidikeseks isegi tartlaste 19-punktist eduseisu, 68:49, kuid kodumeeskond sellise asjade käiguga loomulikult rahule jääda ei saanud. Lõpuni oskuslikult mänginud Cramo suutis vahet küll vähendada, aga võitjas ei olnud siiski kahtlust – Tartu Ülikool saab kodumängule vastu tulla 72:60 võidult!

Täna pani väga korralikud numbrid statistikasse õige mitu tartlast – Janari Jõesaar 14p+16(!)lp+3rs+2vl, Dominykas Milka 15p+6lp, Tanel Sokk 14p+2lp+2rs ja 5 väljameelitatud viga, Janar Talts 11p+6lp+3rs. Tõeline tiimipingutus!

“Poolaeg +12 meile, kui nii võib öelda. Kindlasti pigem positiivseid emotsioone pakkuv mäng kui negatiivseid. Natuke jääb kripeldama lõpuminut, kus mõnede prohmakatega kaitses andsime mõned korvid tagasi – süües kasvab isu, nagu öeldakse. Aga kindlasti on see hea emotsioon, mille pealt nüüd kodumängudele vastu tulla. Meeskond näitas, et suudab Cramoga sel hooajal mängida küll! Nüüd vajame kindlasti kodupubliku tuge teises pronksimängus järgmisel neljapäeval, aga enne seda ka juba reedel. Põhiturniir tuleb ära võita ja seda on viiekesi platsil kindlasti raskem teha kui kuuekesi,” sõnas peatreener Gert Kullamäe mängujärgselt.

Kaks järgnevat kohtumist, viimased enne koduse liiga finaale, peab Tartu kodusaalis ning vastaseks mõlemal juhul BC Kalev/Cramo. Juba sel reedel, 31. märtsil pannakse kell 19.00 lõplikult paika Alexela KML-i põhiturniiri võitja. Triobet BBL-i pronksmedalist selgub veidi vähem kui nädal hiljem, 6. aprillil, kui Cramo taas teekonna Tartusse ette võtab. Ka selle kohtumise algusajaks on kell 19.00.