Tartu Ülikool oli kodus lähedal Riia VEFi alistamisele

Oma ainsas jaanuarikuu kodumängus suutis Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Olybet Eesti-Läti liiga teise meeskonna Riia VEFi vastu juhtohjasid hoida kuni viimaste minutiteni, ent pidi siiski lõpuks 75:81 allajäämist tunnistama. Arnas Velicka tõi tartlaste parimana 22 punkti ning noppis viis lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli kolmapäevaõhtust mängu kogunenud vaatama üle poole tuhande inimese ning publiku rõõmuks suutis kodumeeskond ka korraliku esituse teha. Avaveernadil kohe hästi minema saanud Tartu Ülikool juhtis veerandi keskel 13:11 ning peamiselt kapten Julius Kazakauskase vedamisel võitis avaveerandi 21:13.

Kodumeeskond näitas kindlat mängu ka teisel veerandil ja hoidis vahet kümnekonna punkti juures. Poolajale mindi Tartu Ülikooli 42:33 eduseisus.

Nagu eeldada võis, siis külalised vaatasid poolajal oma mänguplaani üle ja teisele poolajale tuldi vastu parema häälestusega. Nelja minutiga võtsid riialased vahe kinni. Kokkuvõttes 14:0 spurdiga võttis VEF ohjad enda kätte ja juhtis korraks isegi üheksa punktiga. Tartlased ei lasknud mängu siiski käest ja hea veerandi lõpuga vähendati vahe neljale punktile ning enne viimast veerandit oli seis 62:58 VEFi kasuks.

Neljandal veerandil püsis mäng võrdsena kuni viimaste minutiteni. Kaks minutit enne kohtumise lõppu näitas tabloo 72:72 viigiseisu. Korvialuses võitluses teenis aga Kregor Hermet pisut segastel asjaoludel ebasportliku vea, mis oli talle ka viiendaks. Külalised kasutasid kingituse ära ja kahe vabaviske ning kolmesega lasti mängust õhk välja. Lõppskoori vormistas Arnas Velicka kaugviskega ning Tartu Ülikool pidi kodus vastu võtma valusa 75:81 kaotuse.

Tartu Ülikooli resultatiivseim oli Arnas Velicka 22 punkti, viie lauapalli ja nelja korvisööduga. Robin Kivi lisas 16 punkti ja samuti neli korvisöötu. Julius Kazakauskas tegi väga hea mängu 15 punkti, kaheksa lauapalli ning seitsme korvisööduga. Kregor Hermet viskas 12 punkti.

Riia VEFi eest viskas Artis Ate 20 punkti ja võttis viis lauapalli. Mareks Mejeris kogus 19 punkti ja seitse lauapalli. Võrdselt 12 punkti kogusid Jabril Durham ja Arturs Ausejs.

Tartu Ülikoolile oli see Olybet Eesti-Läti liigas seitsme võidu kõrvale kaheksandaks kaotuseks ja sellega asutakse play-offi piiri peal kaheksandal tabelireal. Riia VEF on 15 võidu ja kahe kaotusega teine.

Tartlaste järgmine mäng on pühapäeval, 27. jaanuaril võõrsil Läti Ülikooli vastu. Taas kodus mängitakse pühapäeval, 3. veebruaril kell 17.00 ning siis on vastaseks Valmiera meeskond.

No Comments

Comments are closed.