Tartu Ülikool näitas TLÜ/Kalevi vastu võimu

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond käis täna taas Tallinnas, seekord terve meeskonnaga, kohtumas TLÜ/Kaleviga. Hooaja teises mängus “väikse Kalevi” vastu sai Tartu kodu poole asuda võiduga, mis tuli numbritega 110:63, ja kindlalt jätkata kursil põhiturniiri võidu suunas.

Tänaseski mängus ei olnud mingit küsimust, kumb väljakul olevatest satsidest domineerimas. Tartu sai algusest peale väga hästi minema ning võitis juba avaveerandi muljetavaldava skooriga 28:15. Teisel neljandikul pea NBA-lik hoog veidi rahunes, poolajale päris 60 punkti pealt minna ei saanud, kuid Tartu edu kordagi ohtu ei sattunud. Poolajapausil läksid meeskonnad riietusruumi seisult 52:37.

Ka pausijärgselt jätkus mäng Tartu eduseisus, mis, mida minutid edasi, üha kindlamaks muutus. Tallinlased külalisi platsil kinni pidada ei suutnud ning ka vise tabas hästi, mistõttu skoorikasvatamine taas ameerikalikud maneerid omandas. Veerandiga 33 punkti visanud Tartu sai viimasele kümnele minutile vastu minna väga kindla 85:50 vahega.

Ka mängu lõpupoole enam üllatusi ei tulnud. Tartu nooremad mängumehed said taas korralikult platsil minuteid koguda ning ehkki see tähendas veidi aeglasemalt tõusvat punktisummat, näitasid piisavalt enesekindlust nemadki . Lõpuvile kuulutas 110:63 skooriga võitjaks külalismeeskonna.

Kohtumise tipphetked:

“Üllatavalt kergelt tuli. Tulime mõlemad meeskondadega mängupausilt, kuid tundus, et meile mõjus see paremini. Kui välja arvata, et mõned noored esimesel poolajal ei olnud mänguks päris nii valmis, kui oleks võinud, siis võib tänase kohtumisega väga rahul olla,” võttis kohtumise kokku peatreener Gert Kullamäe.

Peatreeneri kommentaar:

Tartu Ülikooli edukaim oli täna platsil Dominykas Milka, kes pani kokku 22p+10lp topeltduubli, lisaks 3 korvisöötu ning 2 vaheltlõiget. Kahekohalise punktisumma said kokku veel neli meest, Märt Rosenthal (16p+3lp+2vl), Tanel Sokk (15p+4lp+7rs), Janar Talts (14p+4lp+2rs) ja Gert Dorbek (11p+2lp+3rs).

Tartlaste järgmine kohtumine on samuti Alexela KML-i raames, nimelt tuleb vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril külla sats piirilinnast – Valga-Valka/Maks&Moorits. Kui isa-poja duo Valmo ja Kerr Kriisa sel hooajal Tähtede Mängul kolmesevõistluse raames teineteiselt juba mõõtu võtnud on, siis nüüd terendab sama võimalus ajalugu teha ka korvpalli meistriliigas – mõistagi on kõige õigem seda sündmust oma silmaga saalist näha.