Tartu Ülikool näitas G4S Noorteliiga üle kindlat paremust

Täna õhtul võõrustasid tartlased G4S Noorteliiga meeskonda ehk Audentese Spordigümnaasiumi noormehi. Mängu algusest lõpuni kindlust näidanud tartlased võitsid kohtumise 88:57.

Hirmus pikka juttu polegi siin mõtet ajada – tasavägisust jagus mängus vaid avaveerandisse, kuid ka siis tundus mängupildis veidi kindlam Tartu. Vaheajaks kodumeeskond peal 22:15. Ka teisel veerandajal oli tartlaste paremus kindel ning poolajapausile sai minna küllalt kindlas 40:26 eduseisus.

Teisel poolajal päris lõdvaks end lasta aga ei saanud, kuna vastaste võitluslikkus ei jätnud kahelda, et iga väljapakutud võimalus kasutatakse kindlasti ka ära. Tartlased hoidsid aga töömeeleolu ja rügasid edasi. Enne viimast neljandikku, mis Noorteliiga meeskonnal sel hooajal edukaimaks kujunenud, oli tablool 61:42. Sel korral võitsid aga kogemused nooruse agarust ning ka viimane veerand jäi kodumeeskonna kätte. Lõpuvileks olid tartlased selges 88:57 paremuses.

Et täna mäng küllalt hästi sujus, andis peatreener palju mänguaega ka noorematele mängijatele, kellest täna puudusid vaid Hendrik Eelmäe ning Joonas-Anton Jürgenstein. Oma meistriliiga debüüdi tegi Kerr Kriisa, kes tõi kolm punkti ja andis 7 korvisöötu ning napsas endale ka Tartu noorima meistriliiga mängija rekordi.

Mängu tipphetked

Resultatiivseim Tartu mees täna Venky Jois, kes pani kokku ilusa 17 punkti+13 lauapalli topeltduubli. 14 punktiga panustasid Dominykas Milka (+9 lauapalli) ja Janari Jõesaar (+4 lauapalli + 4res.söötu).

Gert Kullamäe mängujärgne kommentaar

„Täna said kõik endale seatud väiksed ülesanded täidetud. Tahtsin kindlasti anda noorematele meestele mänguaega ning Kerr Kriisale võimaluse teha oma debüüt. Samas on meil tulemas tähtis euromäng, niiet ka kogenumad mehed pidid hea tunnetuse kätte saama. Mandell ja Gert said just selle eeloleva mänguga seoses täna puhkust, kuna neid vaevavad väiksed jalahädad, aga laias laastus kõik laabus ja võit tuli ka – eesmärgid täidetud,“ sõnas mängujärgselt peatreener Gert Kullamäe.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna järgmine kodumäng on 15. novembril, mil mängitakse oma viimane eurokarikakohtumine Pau-Lacq-Orthezi vastu. Piletid on juba praegu Piletilevis müügil.

0 kommentaari

Lisa kommentaar