Tartu Ülikool näitas AVIS Rapla üle kindlat paremust

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võttis täna kodus vastu AVIS Rapla, Alexela KML-i teise asetusega meeskonna. Liidrite heitluses pani esikohaomanik teise väga kindlalt paika – mängu lõpuvileks skoor 96:66 Tartu Ülikoolile.
Kodumeeskond domineeris kohtumist väga kindlalt lahtiviskest peale. Juba esimesel veerandil saadi hea tunnetus kätte ning kümne mänguminuti lõpuks oli maksma pandud 24:11 paremus. Etteruttavalt võib ka öelda, et Rapla sellest ei taastunudki ning jõuvahekorda muuta ei suutnud. Poolajaks oli vahe kärisenud veelgi, 53:25, ning Tartu sai oma mängu tõega nautida.

Poolajapaus Rapla loodetud muutust tuua ei suutnud. Tartu jätkas senisel lainel ning ehkki tekkinud vahet enam päriselt ei duubeldatud, oli mäng siiski eksimatult Tartu käes. Rapla oli muutnud strateegiat kaitses, mis küll kodumeeskonda veidi enam ohjes hoidis, kuid siiski mitte piisavalt, et mängu käiku oluliselt muuta. Kolmanda veerandi lõpp ja seis kodustele 73:51. Viimanegi neljandik oli Tartu Ülikooli päralt, Rapla hea rütmiga mängu kätte ei saanud ning vahe kasvas taas. Kohtumise lõpusireen kuulutas tulemuseks kodumeeskonna 96:66 võidu.

Tipphetked:

„Ma arvan, et meie poolt kaitses kindlasti väga soliidne mäng, iseäranis taktikaliselt – isiklikus plaanis mõned eksimused ikkagi ette tulid. Rünnaku poole pealt saime üle tüki aja jälle kätte viskekindluse. Tabasime ka väljast ja mängupilt oli kohe hoopis rõõmsam.  Lõppkokkuvõttes, ma arvan, meie poolt korralik esitus ja teenitud võit,“ võttis mängu kokku Tartu Ülikooli meeskonna loots Gert Kullamäe.

Mängujärgne kommentaar Delfile:

Tartu resultatiivseim mängija oli täna kaugviskeid 7/6 tabanud Mandell Thomas 23 punktiga, kellelt ka 5 korvisöötu. Venky Joisilt 15 punkti, 6 lauapalli, Janari Jõesaar lisas 13 punkti ja võttis maha 9 lauapalli. #MarsvsMilka duell oli samuti küllalt pingeline – Milka lõpetas mängu topeltduubliga 10 punkti, 10 lauda, 3 res.söötu, Van-der-Mars lisas Rapla poolel 18 punkti ja 8 lauapalli.

Tartu Ülikooli järgmine kodumäng on ootamas alles 10. detsembril, kui võõrustatakse TLÜ/Kalevit, kuid järgmine kohtumine väljas on juba nädala pärast – 25. novembril sõidab meeskond Rakverre, et võtta mõõtu kohalikult Tarvaselt. Kohtumisele läheb ka fännibuss, mille kohta leiavad huvilised lisainfot meeskonna kodulehelt fänninurga alamjaotuse alt.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud