Tartu Ülikool naases Rakverest võiduga

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond külastas täna õhtul Rakvere Tarvas/Palmse Metalli, kui kaitses edukalt Alexela KML-i põhiturniiri esikohta, võites võõrustajaid 91:67.

Avapoolaeg oli Tartu-Rakvere mängudele küllalt tüüpiliselt tasavägine. Tartu sai esimese veerandi lõpus küll hoo üles ning selle 26:17 endale võtta, kuid teisel veerandil tuli uue tuhinaga peale kodumeeskond, kes vahet vähendama hakkas. Tartu visked enam ei tabanud ning Rakvere tuli järgi, veelgi enam, kui 2:26 veel tablool, asus ka juhtima, 34:33. Kauaks seda aga nii ei jäetud, kuna see äratas taas ka tartlased, kes Tarval enam skoorile lisada ei lubanud ning poolajapausile juba omakorda 39:34 eduseisult minna said.

Teise poolaja esimesed minutid tundusid minevat samas taktis pausieelsega ning Tarvas püüdis vahet vähendada, kuid peagi võttis Tartu mängu oma kätesse ja veerandi keskpaigaks oli edu kasvatatud juba 12-punktiseks (55:43). Need kümme mänguminutit kuulusid tervikuna kindlalt tartlastele, kuna oma edu vooderdati korralikult ning viimasele neljandikule sai vastu minna 69:52. Ka siis ei suutnud Tarvas külaliste hoogu enam peatada – Tartu jätkas vahe kasvatamist ning Rakverele enam sõna ei antudki. Lõpuvile kuulutas Tartu Ülikooli 91:67 võidunumbreid.

Mängu tipphetked:

Tartu Ülikooli resultatiivseim mängija oli täna Mandell Thomas, kellelt 23 punkti, 7 lauapalli, 5 kordisöötu ja 5 vaheltlõiget. Väga heast küljest näitas end ka uus mängija Max Konate, kes panustas lausa topeltduubliga – 20 punkti, 10 lauapalli. Napilt jäi samast saavutusest puudu Venky Joisil, kes peale vigastuspausi taas hoogu üles saamas – täna temalt 15 punkti, 9 lauapalli, 3 resultatiivset söötu ning 3 vaheltlõiget.

“Võtsime kohustusliku võidu. Mänguliselt ei olnud täna meie poolt parim esitus, kuid heameelt tegi see, et sain anda vaba päeva mõnedele mängijatele, kes kolmapäeval suuremat rolli kandsid, ning kindlasti ka selle üle, et Konate korralikud minutid kirja sai. Õppisime teda tänase mänguga ise paremini tundma, samuti tema meid,” ütles mängu kokkuvõtteks peatreener Gert Kullamäe.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna järgmine kohtumine on Triobet BBL-i raames toimuv teine veerandfinaal Kedainikais, vastaseks kohalik Nevežis, mis toimub teisipäeval, 7. märtsil algusega kell 18.00.

No Comments

Comments are closed.