Tartu Ülikool naaseb Ogrest kaotusega

Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga 20. mängu jaoks võttis Tartu Ülikool ette paarisaja kilomeetrise sõidu Ogresse. Avaminutitest peale mängu juhtinud kodumeeskond BK Ogre ei jätnud aga mängu osas mitutpidi mõtlemist ja võitis kohtumise 99:89. Tartu Ülikooli parimana tõi Kregor Hermet 23 punkti ja võttis neli lauapalli.

Tasavägise alguse järel tegi kodumeeskond Ogre ligi neljasaja inimese ees, nende seas ka kümmekond Tartu fänni, esimese veerandaja lõpuminutitel 10:2 spurdi ja haaras sellega mängu enda kätte. Veerandaeg lõppes Ogre 25:18 eduseisus.

Teisel veerandil vedas Kristaps Dargais Ogre juba 13ga ette ja kuigi tartlased vahet enam eriti palju suuremaks ei lasknud, siis päris oma mängurütmi ka üles ei leitud. Meeskondlikult tegutsenud lätlased tabasid hästi kaugviskeid ja valitsesid ka lauavõitlust. Et Tartu Ülikooli mängijad olid visketabavusega hädas, siis oli Ogrel ka lauapalle, mida ära korjata ja oma rünnakuks pöörata. Poolaja lõpuks juhtis Ogre juba 55:38.

Teisel poolajal suutsid Priit Vene hoolealused kaitset küll pisut tihedamaks keerata ja mõnest vaheltlõikest saadi lihtsamaid korve. Mängupilti see siiski suurt muudatust ei toonud – Ogrel tegutses kindlalt mängujuht Renalds Sirsnins ja juba eelpool mainitud Dargaisi jätkus nii rünnakuid lõpetama kui sööte andma. Kolmanda veerandi lõpuks näitas tabloo Ogre 85:64 edu.

Hoolimata küllaltki suurest vahest, ei lasknud tartlased viimasel veerandil mängul täielikult kraavi minna, vaid võtsid isuga kaitset ja see tõi ka mõningat edu. Vahepeal juba 20 punkti peale kärisenud vahe mängiti pisut soliidsemaks viimaste minutitega. Protokolli läheb siiski Ogrele küllaltki kindel 99:89 võit ja lätlased hoiavad sellega liigatabelis neljandast kohast veelgi kindlamini kinni.

Ligi 30 minutit rassinud Kregor Hermet lõpetas mängu 23 punkti ja nelja lauapalliga. Kolm kaugviset tabanud Julius Kazakauskas kogus 18 punkti, 10 lauapalli ning viis korvisöötu. Võrdselt 10 punkti peale jäid Robin Kivi, Arnas Velicka ja Kent-Kaarel Vene.

Kristpas Dargais sai Ogre ridades kirja kaksikduubli 17 punkti ja 13 lauapalliga, lisaks jagas ta ka kuus korvisöötu. Janis Poznaks viskas 19 punkti, Edgars Lazenbergs ja Rihards Zebergs lisasid 11 ja Karlis Apsitis 10 punkti.

Tartu Ülikoolil on nüüd sarnaselt AVIS Utilitas Rapla võistkonnaga üheksa võitu ja 11 kaotust ning ainult kehvem korvide vahe jätab tartlased tabelis üheksandale kohale. Ogre on 15 võidu ja seitsme kaotusega kindlalt neljandal real.

Järgmise mängu peab Tartu Ülikool kodus neljapäeval, 14. veebruaril. Sõbrapäeval tuleb külla tabeli punane latern Jekabpils, kel seni veel võiduarve avamata on. Valentinipäeva mängu esitleb Tartu Ülikooli spordihoones Billy Boy, kes jagab nii kingitusi kui auhindu. Meeskonna poolt on sõbraga koos tulles tema pilet tasuta ehk kaks ühe hinnaga. Vaata lähemalt ja osta pilet Piletikeskusest.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud