Tartu Ülikool mängis Viljandis kindlalt Liepaja üle

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alistas Viljandis peetud Olybet Eesti-Läti liiga kohtumises BK Liepaja 86:68 ja revanšeeris sellega sügisel saadud kaotuse. Tartlaste parimana kogus Arnas Velicka 24 punkti, andis seitse korvisöötu ja võttis viis lauapalli.

Et Tartu Ülikooli spordihoones peetakse tiitlit otsustavaid võrkpallilahinguid, siis võttis Tartu Ülikooli korvpallimeeskond BK Liepaja vastu Viljandi spordihoones. Aveveerandil püsis mäng tasavägisena kuni seisuni 12:12, aga siis läks Tartu Ülikool 9:0 spurdiga kohtumist juhtima ja avaveerandi lõpuks juhtis 26:17.

Tartlased jätkasid heas rütmis kogu ülejäänud kohtumise, samas kui Liepaja tegutses pigem individuaalsete õnnestumiste pealt ja närvilise peatreeneri juhtimisel. Teise veerandi keskel juhtis Tartu pärast 7:0 minispurti 36:21. Esimese poolaja võitis Tartu 40:29.

Ligikaudu kümnepunktiline vahe püsis ka suure osa kolmandast veerandist kuni tartlased taaskord 11:2 spurdi tegid, mis lõplikult mängu saatuse otsustas. Enne viimast neljandikku oli seis 66:43 Tartu Ülikoolile.

Viimase veerandi kõige eredam sündmus oli ehk Liepaja peatreeneri Arturs Stalbergsi teenitud teine tehniline viga ja ära saatmine. Mängu käiku see suuresti siiski ei mõjutanud ja Tartu Ülikool võttis lõpusireeni kõlades kindla 86:68 võidu.

Tartlaste parimana viskas Arnas Velicka 24 punkti, andis seitse korvisöötu ja võttis viis lauapalli. Kregor Hermeti saagiks jäi 16 ja Julius Kazakauskasele 15 punkti.

Liepaja edukaim skoorija oli Justin Johnson 17 punkti ja nelja korvisööduga. Andraz Kavas lisas 15 ja Taylor Bessick 12 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul suudeti oma mäng peale suruda.

Üldiselt surusime nad täna oma mänguga ära. Hammustasime need asjad lahti, mida nad rünnakul tahtsid teha. Nad ei üllatanud eriti millegagi, korraks proovisid maa-ala, aga see ei muutnud eriti midagi.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on Olybet Eesti-Läti liigas kirjas 12 võitu ja 11 kaotust ning tabelis kuues koht. Liepaja on viie võidu ja 18 kaotusega eelviimasel ehk 14. kohal.

Tartlaseid on järgmistel nädalatel ees ootamas kolm kodumängu. Laupäeval, 9. märtsil võetakse kodus vastu Pärnu Sadam, kolmapäeval, 13. märtsil on külas Läti Ülikool ja laupäeval, 16. märtsil Valga/Valka meeskond.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud