Tartu Ülikool mängis suure vahe tagasi, kuid pidi napilt leppima hõbedaga

Täna õhtul mängis Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Pärnu spordihallis Olybet Karikavõistluste finaalkohtumist, milles vastaseks igipõline rivaal BC Kalev/Cramo. Väga pingeliseks muutnud kohtumise võitis täna siiski pealinn tulemusega 71:66.

Esimesse poolaega jagus tasavägisust vaid avaminutiteks. Silmnähtavalt tuli parema häälestusega mängu Cramo, kes kiirelt eduseisu haaras ja sellest lahti lasta ei kavatsenud. Tartul oli väga suuri probleeme visketabavusega ja kahe poole mäng tundus seetõttu hoopis erinevatel tasemetel. Nutuse moega esimene mängupool sai küll veidi lubavama lõpu, kui Dominykas Milka Tartu skoorile viimase poolteise minutiga 7 punkti lisas, kuid lõppes siiski Cramo 41:23 eduseisus (I veerand 21:7). Tartu visketabavus esimeselt poolajalt vaid 20% (35-7).

Ka kolmas veerandaeg ei alanud kõigi lubavalt. Ehkki Tartu visked läbisid korvirõngast endisest veidi paremini, ei olnud ka Cramo rihma lõdvaks lasknud ja neile antud võimalused kasutati alguses hästi ära. Vihale aetud tartlased demonstreerisid seejärel aga tuntud võitluslikkust ning vahe suudeti enne otsustavat veerandaega pea poolitada. Cramo poolt vaadates seisuks 56:46, enam ei saanud liidrid end enesekindlalt tunda.

Neljandal veerandil oli raske uskuda, et mäng on sama, milles Tartu veidi varem 42:16 kaotusseisus olnud oli. Kalev/Cramol oli tükk tööd, et oma mängu mängida ning vahet uuesti suurendada ei suudetud. Kaugvisete toel suutis Cramo erinevuse mõneks ajaks küll taas kahekohaliseks muuta (62:51), kuid pool veerandit oli veel minna ja põnevust jagus saalis kuhjaga. Kui mängida veel 41 sekundit, oli Tartu tõusude ja mõõnadega saanud 8 punkti peale (61:69), kusjuures üha pingelisemaks läks. Janari Jõesaare kaugvise, Dominykas Milka keskpositsioonilt – 66:69 ja 23 sekundit mängida. Viimases pingutuses paraku aga Tartul kastanitega tulest välja kõndida ei õnnestunud, Cramo tabas neljast teenitud vabaviskest kaks ja sai teist aastat järjest koju sõita karikavõitjatena, tänavu võidunumbriteks 71:66.

Tartu kõige kõvemad võitlejad olid täna taas topeltduubliga Dominykas Milka, 15 punkti ja 11 lauapalli, Mandell Thomas, kes lisas 19 punkti, võttis 3 lauapalli ja andis 2 korvisöötu, ja Janar Talts, 12 punkti, 6 lauapalli.

“Esimese veerandi viskeprotsent oli kohutav, tabasime vist 24-st 4, ma ei mäleta, et kunagi nii hull olekski olnud. Aga ega seal treenerina midagi öelda ei ole, ega keegi meelega mööda ei viska. Rääkisime poolajal, et tuleb ikkagi see kindlus kuidagi leida ja poisid said edasi juba tükimaad paremini toime. Mäng oli teises pooles hoopis rõõmsam, aga natuke jäi siiski puudu,” ütles arusaadavalt pettunud moega Gert Kullamäe peale mängu Delfile.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna viimane kohtumine on 2016. aastal nüüd peetud. Jäänud on veel 26. detsembri korvpallipidu, kus saadetakse väärikale puhkusele meeskonna pikaaegne kapten Marek Doronin, seda Legendide Lahingu läbi, kus omavahel vastamisi 2000. aasta Tartu Ülikool/Delta koosseis ja Rock Allstars meeskond. Kõigile Tartu korvpalli fännidele kindlasti kohustuslik üritus, niiet tasub Piletilevisse rutata ning pääse kindlustada.

Suur aitäh kõigile poolehoidjatele, kellega selle aastanumbri sees õnnestunud saalis kohtuda ja ka neile, kes pöialt hoidnud kodus ülekannet jälgides. Uuel aastal uue hooga!

No Comments

Comments are closed.