Tartu Ülikool mängib tänavu koduses liigas pronksmedalile

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul Raplas poolfinaalseeria 4. kohtumise. Kodusaali toel uskumatu esimese poolaja mänginud Avis Utilitas Raplale tuli täna tunnistada kolmandat korda kaotust – 75:79.
Tartu vaatepunktist ei olegi esimese poolaja kohta suurt midagi öelda. Rapla mängis ideaalilähedaselt. Kaugviskeid tabas iga mees, kes neid ette võttis, eksimusi lihtsalt ei tehtud – ei kaitses, ei rünnakul. Hoolimata võitlusliku loomuga pealeminekust, ei leidnud Tartu lihtsalt sellise Rapla vastu rohtu, keda kodusaalis mängimine eksimatult vaid innustas. Esimene veerand kodumeeskonnale 27:13 ja poolaeg 48:30.

Teise poolajalgi alguses oli Tartul emotsiooni toel mängiva Raplaga raskusi, kuid et ükski pidu igavesti ei kesta, hakkasid ka vastased eksima ning Tartu nihkus vähehaaval lähemale. Kolmas veerand ülikoolilinlastele 16-11, skooriks tablool 46:59. Vahe endiselt suur, kuid mitte võimatu. Neljandal veerandil hakkas väljakul juba õige korralik võitlus. Tartul ei olnud enam midagi kaotada ning hakati leidma ka see teravus, mida meeskonnalt vaja näha oli. Minut minutilt liiguti Raplale lähemale ning õige pea oli vahe juba ühekohaline. Neljandiku keskpaigas oli Tartu maas vaid 5-ga, 54:59. Ehkki Rapla andis endast kõik, et erinevust taas suurendada, ning mõneks hetkeks ehk ka õnnestus, tuli Tartu ikka uuesti ja uuesti – kui 1:37 veel mängida, oli vahe 10 (64:74), kuid õige napilt enne lõppu, vaid 9 sekundit minna, juba vaid 3 – 74:77. Peale seda tabas kodusats veel 2 vabaviset, meie 1 ja…  Aeg sai otsa. 75:79 tuli Avis Utilitas Raplalt vastu võtta kolmas kaotus ning tõsiasi, et sel hooajal tuleb mängida pronksmedalile.

Tartu Ülikooli resultatiivseim oli täna Mandell Thomas – 18 punkti, 5 lauapalli, 2 korvisöötu ning 1 vaheltlõige. Kahekohalise punktisumma said kokku ka Dominyas Milka, 14 punkti, 7 lauda, 3 res.söötu ning 1 vaheltlõige, ja Gert Dorbek, 12 punkti, 2 lauapalli, 2 vaheltlõiget.

Peatreener Gert Kullamäe toob vastase edu põhjuseks täna väga tugeva avaveerandi: „Kõigepealt õnnitlused Aivarile ja Rapla meeskonnale – see on suur saavutus, Eesti mõistes kindlasti. Mängu osas… Ma arvan, et see esimene veerandaeg oli meile paras shokk. Kõik mis nad lendu lasid, ka sisse kukkus, ja nad said siin kodupubliku eest väga-väga super alguse. See pani meid kohe väga raskesse olukorda. Ju see atmosfäär andis neile sellise lisatõuke, et kõik, mis korvi poole visati ka punktid tõi.“

Küsimusele, mis Tartule selles seerias saatuslikuks sai, tõi peatreener välja kaks asja: „Pärast Balti liiga pronksi rahunesime kõik liialt maha, ei olnud kelleski sellist pakatavat energiat – teatud ohumärgid olid tagantjärgi vaadates juba veerandfinaalides. Teiseks tuleb kindlasti välja tuua seeria esimene mäng – andsime kodumängueelise ära ning nad said juba dikteerimise kätte. Aga nüüd peame olema pronksimängudeks valmis – see on uus kogemus. Olen olnud klubis 11 aastat ja pole seda seeriat veel mänginud – klubi oli viimati selles olukorras ikka tükk aega tagasi. Aga nii on – hooaeg algas keeruliselt, ju ta peab siis keeruliselt lõppema ka.“
Peatreeneri kommentaar:

Tartu Ülikool peab oma pronksikohtumised Pärnu Sadama vastu 11. mail kodus, 13. mail võõrsil, ning 15. mail taas kodusaalis. Juhul, kui kolme võiduni peetavas seerias vajadus tekib, on mängud ka 17. ja 20. mail, vastavalt võõrsil ning kodus.

Kohtumine täispikkuses

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud