Tartu Ülikool mängib BBL Dorpat Hotel Cup finaalis Riia VEFiga

Laupäeva õhtul pakkusid Tartu Ülikool ja BC Kalev/Cramo BBL Dorpat Hotel Cupi esimeses poolfinaalis korvpallisõpradele tõelise maiuspala, kus näha sai initsiatiivi võtmist ja andmist, suuri korve, lisaaega ja kodupubliku rõõmuks Tartu Ülikooli 108:106 võitu. Bill Amis oli meeskonna parim mees 21 punkti ja viie lauapalliga.

Võrdselt kulgenud avapoolaja (44:38 Tartu Ülikoolile) järel jäi kodumeeskond hätta kolmandal veerandajal kui rünnakulahendused järjest liiva jooksid. Kalev/Cramo 9:0 spurt viis nad viimasele veerandajale vastu eduseisul 68:59. Veel seitse minutit enne normaalaja lõppu püsis kodumeeskond seitsme-kaheksa punkti kaugusel Kalev/Cramost, ent viimase veerandaja teisel poolel hakkasid visked sisse kukkuma ning Tartu Ülikool tegi oma suurima, samuti 9:0, spurdi just normaalaja viimastel minutitel ning pärast 40 mänguminutit ei mahtunud meeskondade vahele punktigi – seis oli 88:88.

Lisaaeg oli kui normaalaja minikoopia – alguses haaras ohjad Kalev/Cramo, ent poole peal liidriroll vahetus ning punkti või paariga sai peale Tartu Ülikool. Viimastel minutitel näitasid Tartu meeskonnas kindlat vabaviskekätt värske täiendus Bill Amis ning Sten Sokk, kes kindlustas mänguvõidu vabaviskega sekund enne mänguaja lõppu. Põneva lahingu lõpuks väljus kilbiga Tartu Ülikool 108:106.

Tartu Ülikooli resultatiivseimaks ja efektiivseimaks mängijaks oli Bill Amis 21 punkti ja viie lauapalliga. Korralikult mänguaega saanud Rain Raadik kogus 18 punkti ja üheksa lauapalli. Sten Sokk lisas 17 punkti, kuus lauapalli ja kuus korvisöötu. Rain Veideman viskas 16 ja Tanel Kurbas 13 punkti.

Kalev/Cramo eest viskasid Pavel Ulyanko ja Armands Skele võrdselt 19 punkti. Tanel Sokk kogus 17 ning Gregor Arbet 14 punkti.

Tartu Ülikooli peatreener Indrek Visnapuu hindas mängujärgsel pressikonverentsil mõlema meeskonna kiiret tempot. „Hooajaeelsel kohtumisel 108 punkti on publikule kindlasti positiivne. Ja viimasel 15 minutil oli suuremal osa ajast väljakul neli tagameest ehk tempo oli üleval ja loodi pidevalt olukordi. Kohati oli õnn ka meie poolt ja Saage pani mõned hullud sisse, aga seda, et selliseid viskeid oskab ta teha, on näidanud ta varemgi,“ iseloomustas Visnapuu mängu. „Tänane mäng näitas, et uus täiendus Bill Amis mõistab mängu, mõistab lahendusi teha. Kui hetkel veel on vastupidavusega pisut probleeme, siis see on treeningutega kiiresti lahendatav, aga kui peaks hakkama talle põhitõdesid selgitama, oleks keeruline. Seega hetkeseisuga on ta jätnud positiivse mulje.“

Tartu Ülikooli finaalivastane täna õhtul kell 19.45 on Riia VEF, kes samuti tasavägises mängus alistas lõpuspurdiga Rudupise 80:75. Kristaps Janicenoks oli võitjate parim 17 punktiga, ent üleplatsimees oli Rudupise veteranmängija Dainius Salenga 20 punktiga.

BBL Dorpat Hotel Cupi kolmanda-neljanda koha mängus kohtuvad seega BC Kalev/Cramo ja Rudupis. Mäng algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 17.10. Finaalis selgitavad karikavõitja Tartu Ülikool ja Riia VEF ning kodumeeskonnal on väga hea võimalus teha karikafinaalis suurte võistkondade alistamisest meeldiv traditsioon. Finaal algab kell 19.45 ning kindlasti ootab meeskond kõiki poolehoidjaid saali omasid toetama. Päevapilet mõlemale mängule maksab 10 eurot ning sooduspilet 6 eurot.