Tartu Ülikool lõpetas pronksiseeria kodusaalis kolme mänguga

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna kodusaalis kolmanda Alexela KML pronksikohtumise, milles vastaseks Pärnu Sadam. Hoolimata raskest mängust, õnnestus võit ka kolmandat korda kätte võidelda, 66:57, ning kodupubliku ees pronksmedalid kaela saada.

Kui eelnevalt ei olnud Pärnu Sadam pronksiseerias minutitki liidrirollis veetnud, tegid nad selle asjaolu täna kuhjaga tasa. Varasemalt on domineerivas rollis olnud eelkõige Tartu, kuid täna olid pärnakad mängule selgelt uue vaimsusega peale tulnud ning võtsid liidriohjad esimesest rünnakust peale enda kätte. Tartul oli tervel esimesel poolajal kõvasti tegemist, et Pärnuga sammu pidada ning ehkki kaugele maha ei jäädud, ei saanud täna seeria lõpetamise huvides kaotada ka punktiga mitte. Esimene veerand  Pärnule 18:16, kuid poolaeg õige napilt Tartule, 36:35, seda Kristen Meistri tabavast kaugviskest.

Teist poolaega alustas Tartu hoopis võitluslikumalt ning peagi hakkas see ka vilja kandma. Kolmanda veerandi jooksul hakkas vahe tasapisi suuremaks nihkuma ning kontroll mängu üle saadi taas enda kätte. Pärnu alla loomulikult ei andnud ning võitles kõvasti, kuid nüüd olid veidi enam kindlust kätte saanud ka tartlased ning kolmanda veerandi lõpuks oli eduseis kodumeeskonnale seeria täna lõpetamise seisukohast lubavam – 55:47. Neljas veerand oli, otsekui traditsiooniliselt, väga punktivaene. Pärnakate lootus veel päris kutsunud ei olnud, kuna tagasi püüti end võidelda küll – kui minna veel veidi üle minuti, jõudis Pärnu ka -4 peale, kuid Tartu kustutas selle lootuse kiirelt. Thomase kolmene, Dorbeku kaks vabaviset ning lõpusireen – Tartu oli kohtumise võitnud 66:57 ning pronksiseeria 3-0.

Mängu tipphetked:

Tartu poolelt oli täna resultatiivseim Mandell Thomas, kellelt 14 punkti, 3 lauapalli, 2 korvisöötu ning 3 vaheltlõiget. Topeltduubliga lõpetas hooaja viimase mängu Dominykas Milka, 12 punkti, 11 lauapalli. Kahekohalise punktisumma teenisid ka Gert Dorbek, 11 punkti, 2 korvisöötu, 2 vaheltlõiget, ning Janari Jõesaar, 10 punkti, 6 lauapalli ja 2 res. söötu.

„Eks seda oli ette teada, et tänane mäng seeria kõige raskem olema saab,“ ütles mängu kohta meeskonna peatreener Gert Kullamäe. „Pärnu tuli täna hooga peale, kuid tugeva kaitse ning võitlusega hoidsime nad otsustavatel hetkedel siiski vaos. Rünnak meil täna ei sujunud, kuid suutsime selle kompenseerida mujal ning kolmandagi võidu kätte saada. Ega nüüd midagi – naudime oma medalit!“
Peatreeneri kommentaar:

Tartu Ülikooli hooaeg 2016/2017 on sellega läbi saanud. Hooaega jäävad kokku võtma kaks pronksmedalit, Triobet Balti Liigast ning Alexela korvpalli meistriliigast, pääs FIBA Champions League’i 2. kvalifikatsiooniringi ning tugevad mängud FIBA Europe Cupil. Hooaeg tõi kahtlemata palju tugevaid emotsioone, nii häid kui ka halbu, ning meeskonna suurimad tänusõnad kõigile, kes sel hooaja kaasa elanud.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud