Tartu Ülikool lõpetas Liepaja turniiri neljanda kohaga

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond lõpetas täna peaaegu kahenädalase kontrollmängude turnee, pidades Liepajas LOC Cupil pronksikohtumise Leedu klubi BC Lietkabelise vastu. Paraku tuli tõdeda vastase 85:77 paremust ja leppida turniiril neljanda kohaga.

Olgu põhjuseks Tartu meeste pikk ja mänguderohke reis või lihtlabane vastase paremus, Lietkabelis hoidis selle kohtumise küllalt kindlalt enda käes algusest lõpuni. Mängu alguses said leedukad iseäranis hea hooga minema ning hoidsid Tartu esimesel veerandil üsna kuival, kasvatades selle lõpuks vahe juba kohe kümnepunktiseks, 22:12. Ka teisel veerandil näitas Leedu meeskond üles suuremat resultatiivsust tabades iseäranis hästi korvi alt ja hoides oma eduseisu Tartu ees kindlakäeliselt. Poolajaks oli punktivahe veelgi kasvanud ja Tartu saadeti mõtlema 14-punktisest kaotusseisust, 31:45.

Ehkki teisel poolajal oli kokkuvõrres veidi resultatiivsem Tartu, jäi suurem viskekontsert siiski ära ning vahet tagasi teha ei suudetudki. Kui kolmandat veerandit mängida veel 3:45 oli vahe peale Dominykas Milka tabatud 2+1 hetkeks ka vaid seitsmepunktine (48:55), kuid sellest lähemale Tartu liidrile tol veerandil ei jõudnudki. Hea käega visatud kolmesed ja vabavisked kasvatasid Lietkabelise punktiskoori veelgi ning neljandale veerandile mindi taas suuremalt vahelt, leedukad ees 69:57. Ehkki viimasel veerandil sai Tartu oma visked veidi paremini tabama ja mängis 4 punkti tagasi, oli võiduks vajaminevast hoost siiski puudus. LOC Cupi pronksmedal sõitis sel aastal Panevėžysesse, mängu lõppskooriks 85:77.

Tartu poolel andis täna suurima panuse Dominykas Milka, kellelt 26 punkti, 8 lauapalli ja 2 korvisöötu. Kahekohalise punktisummani jõudis ka Kristen Meister, temalt 11 punkti. Üldstatistikas oli täna samuti pea iga näitaja poolest tugevam Lietkabelis, kes võitis lauavõitluse 33-29, visketabavuse 52% meie 48% vastu (sealhulgas kolmepunktivisked 50%, meil 35%) ning tegi ka ühe vahetlõike rohkem (8-7). Tartu jäi napilt peale kahepunktivisetes (55% vs 54%) ning tegi nelja võrra vähem pallikaotusi (13 vs 17).

Tartu Ülikooli kontrollmängud ei ole selleks ettevalmistusperioodiks aga veel lõppenud ja juba uue nädala neljapäeval-reedel sõidetakse kohtumisi pidama Rakverre. Neljapäeval kell 19.00 pannakse pall mängu võõrustava Rakvere Tarvaga, reedene vastane on Soome KTP Basket, kohtumise aeg on veel täpsustamisel.