Tartu Ülikool lõpetas aasta kodus võidulainel

Täna õhtul pidas Tartu Ülikooli korvpallimeeskond oma detsembri ainsa kodumängu, milles kohtus sel hooaja esimest korda TLÜ/Kalevi meeskonnaga. Peale tasavägist esimest poolaega sai Tartu teises rütmi hästi kätte ning võitis kohtumise 86:65.

Nagu juba öeldud, oli esimene poolaeg küllalt tasavägine. Väike Kalev tuli mängule selgelt võitluslike mõtetega ning suutis kohtumise alguses veidi üle kolme minuti ka liidripositsioonil olla. Seejärel viigistas Gert Dorbek aga kolmesejoone tagant (15:15) ning esimese veerandi lõpetas Tartu juba eduseisus, 29:22. Ka teine veerand ei kulgenud Tartule kõige ladusamalt. Kalev ei suutnud küll liidripositsiooni tagasi haarata, kuid hingas pidevalt kuklasse ning võttis iga vahe suurenemise järel siiski taas sappa. Poolajale mindi seisult 45:39, kodumeeskond juhtimas.

Teist poolt mängust dikteeris aga päris kindlakäeliselt Tartu. Tõsi küll, päris pausilt tulles said tallinlased korraks ka päris lähedale kui Kaido Saksa kaugvise tõi nad järgi 42:45, kuid see jäi ka teise poole tasavägiseimaks hetkeks. Veidi vähem kui seitsme mänguminutiga vormisid Tartu mehed vahe kahekohaliseks (3:13 minna, Tartu ees 60:49) ning veerand lõpetati peale spurti 70:49. Viimasesse veerandisse suurt pinget enam ei jätkunud. Kodused kostitasid külalisi pealtpanekute ja kaugvisetega, mänguaega said ka mitmed nooremad mehed ning vahe püsis stabiilne. Lõpuvile kuulutas Tartu võidunumbriteks 86:65.

Mängu tipphetked

Kodumeeskonna resultatiivseimad täna värskelt 23. sünnipäeva tähistanud Janari Jõesaar, temalt 19 punkti, 4 lauapalli ja 3 korvisöötu, ja lausa kolm 11 punkti kogunud meest – Gert Dorbek (+4lp+2rs), Janar Talts (+6lp) ja Mandell Thomas (+2lp+3rs+3vl). Lauavõitlust domineeris 13 nopitud palliga Dominykas Milka.

„Kolmkümmend minutit oli tegelikult korralik mäng. Esimene pool oli meie poolt vaadates muidugi üsna valulik, rünnaku poole pealt ei olnudki pretensioone, aga kaitses maksid mitmed lohakusvead ja unustamised kätte, vastased said palju vabu viskeid kolmesejoone tagant. Kolmandal veerandil hakkas mäng õnneks laabuma ja neljandal olid asjad juba otsustatud,“ ütles peale kohtumist meeskonna peatreener Gert Kullamäe.

Treeneri kommentaar:

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna kodumängud on selleks aastaks mängitud, järgmine kord tuleb sellel meeskonnal kodus võõrustada Rakvere Tarvas/Palmse Metalli, kes tuleb külla laupäeval, 14. jaanuaril, mil mäng algab kell 16.00. Enne seda aga saavad fännid meeskonnaga fännibussis kaasa sõita Pärnusse, kus 17. ja 18. detsembril peetakse karikamängud.

Tartu Ülikooli spordihoones peetakse aga sel aastal veel üks oluline üritus. 26. detsembril ütleb korvpallimeeskond ametlikult „head aega“ Marek Doroninile – ühele Tartu korvpalli legendaarseimale kujule. Tema lahkumismänguks on loomulikult ei miski muu kui Legendide Lahing, kus platsile jooksevad Tartu Ülikool/Delta 2000. aasta meeskond ning Rock Allstars, milles koos paljud läbi aegade TÜ/Rocki nimelises satsis mänginud mehed. Piletid on mõistagi müügil ning kuni 11. detsembri keskööni veel ka soodushinnaga. Kõigile Tartu korvpallifännidele, ole sa omaaegne TÜ/Delta tuliseim toetaja või sellel hooajal meeskonna leidnu, päris kindlasti kohustuslik mäng!

No Comments

Comments are closed.