Tartu Ülikool liikus kolme kohtumisega koduse liiga poolfinaalidesse

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kohtus täna õhtul kodusaalis Alexela korvpalli meistriliiga kolmandas veerandfinaalmängus TLÜ/Kaleviga. Kätte õnnestus saada kolmas võit, seekord numbritega 74:56, ning liikuda tulemusega 3-0 poolfinaalidesse.

Tänane kohtumine oli väljakul nähtu poolest veidi nagu eelmise kahe vahepeale jääv. Esimese mõne minutiga sai täna natuke paremini toime Tartu, kes õige pea 7:2 eduseisu võttis, kuid Kalev sellest ei kohkunud. Peagi võeti kodustele sappa ning esimene veerand oli küllalt punkt-punktis, lõppskooriks viik, 19:19. Peale pausi jätkus mäng väga punktivaeselt – silmnähtavalt olid skoorimisega hädas mõlemad pooled. Siiski, veidi edukamalt õnnestus veerand Tartul, kes nüüd ka esimest korda veidi suurema edu kätte sai: poolajaks kodumeeskond 35:26 eduseisus.

Mängu teist poolt alustas omakorda paremini TLÜ/Kalev. Vahe sai õige kiirelt viiele punktile toodud, tallinlaste poolt 30:35, ning Tartu eduseis hoobilt ebakindlam. Sellest lähemale neid aga ei lubatud ning ka Tartu suutis kolmanda veerandi punktiskoori kiirelt avada. Viie minuti järel Tartu ees 43:36 ning viimasele neljandikule minnes 52:41. Seal enam Kalev, hoolimata südikast mängust, ohtlikuks saada ei suutnud. Seeria 3-0 lõpetanud Tartu võitis viimase kohtumise kodus 74:56.

Resultatiivseimad tartlased täna napilt topeltduublist ilma jäänud Maks Konate, 20 punkti ja 9 lauapalli. Vaid veidi vähem, 18 punkti, tõi Mandell Thomas, temalt lisaks ka 6 lauda ning 2 korvisöötu. Kahekohalise punktisumma lisas ka Venky Jois, kellelt 10 punkti ja 8 lauda.

Mängu tipphetked:

„Miks oleks need mängud pidanud ühepoolsed olema? Olen ikka öelnud, et sel hooajal on liigas satsid tegelikult väga ühtlasel tasemel. Ei olnud midagi lihtsat oodatagi. Täna olid meil realiseerimisega suured probleemid, korvialuste lihtsate visete ning vabavisetega. Kaitses see-eest tehti väga korralik partii, selles osas poiste ees müts maha. Hea, et vastaste liidrid kinni saime – Saage ning Dzeletovici. Ehkki selle arvelt, et neile keskendusime, said jälle mõned muud natuke paremini viskele, ei teinud nad meile kindlasti sellist kahju,“ võttis kohtumise kokku tõsise moega Gert Kullamäe.

Poolfinaalseeriale vastu läheb Tartu peatreener realistlikult: „Ei lähe sealgi midagi kergemaks. Peame võtma rahulikult ning omad ettevalmistused tegema. Mängijate profiilid ja meeskond tervikuna on meile ju teada, nüüd peab oma lihtsalt ära tegema.”

Peatreeneri kommentaar:

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond jätkab Alexela meistriliigat poolfinaalides, kus vastaseks AVIS Utilitas Rapla. Koduväljakueelis on taas Tartu käes, niiet seeria esimene ja kolmas kohtumine peetakse TÜ Spordihallis vastavalt 28. aprillil kell 19.10 ning 4. mail kell 19.10. Vahepealne kohtumine Raplas toimub 1. mail – algusaeg samuti 19.10.

Mäng täispikkuses:

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud