Tartu Ülikool liikus karikavõistluste finaali

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sõitis täna Pärnusse, kus pidas Olybet Karikavõistluste poolfinaalkohtumise kodumeeskonna Pärnu Sadama vastu. Emotsionaalse kohtumise suutis külalismeeskond ära võtta, liikudes tulemusega 72:59 homsesse finaalmängu.

Esimesel veerandil oli mängupilt tasavägine ning Tartul oli vastastega tükk tööd. Janar Soo viimase sekundi vise korvi alt tõi tartlased pausiks liidripositsioonile tagasi, 23:22, kui selge oli see, et Pärnu on kodusaalis igatahes võitlusvaimu täis. Teisel veerandil hakkas aga hargnema – Tartu sai juba algusest hästi minema ning suutis vahet kiirelt veidi mugavamaks muuta. Ehkki punktierinevus püsis mõnda aega ühekohaline, olid külalised kindlasti muutunud mängu dominantsemaks pooleks. Pärnu kaugvisked ei tabanud enam endise eduga, veerandi lõpus ei saadud Tartu hoogu efektiivselt pidama ning poolajale tuli kodustel nii minna kaotusseisust, tartlased ees 45:33.

Poolajapausilt naastes oli Tartu oma hea käigu sisse jätnud ning nüüd tuli vastastega pusides enam tööd teha juba Pärnu Sadamal. Ehkki võitlusvaim oli meestes olemas, kippus vahe vägisi ikkagi kärisema minema ja Tartu eduseis jäi üldiselt 20 punkti lähedale. Mõlema poole jaoks emotsionaalseks kujunenud veerand lõppes külaliste 67:49 eduseisul.

Viimane neljandik oli Tartule väga punktivaene. Veerandi alguses lisas 2 punkti Dominykas Milka, kuid siis oldi lõviosa veerandist täiesti kuival. Mängus olid mehed küll aktiivsed, kuid Pärnu kasutas olukorda hästi ära ning tuli taas lähemale. Õnneks oli all piisavalt hea vooderdus ning külaliste paremus jäi siiski maksma – Tartu Ülikool liikus 72:59 võiduga homsesse finaali BC Kalev/Cramo vastu.

Tartu parim mees täna Mandell Thomas, kellel 16 punkti ja 8 vaheltlõikega üsna haruldane topeltduubel käeulatuses oli, lisaks temalt ka 2 lauapalli ja 2 resultatiivset söötu. Dominykas Milkalt 12 punkti, 10 lauapalli, 2 res. söötu ja 2 vaheltlõiget, Janari Jõesaare panuseks 15 punkti, 6 lauapalli.

“Meil on meestepuudus, homme peame vist Kandimaaga ise lahingusse astuma,” lõõpis peatreener Gert Kullamäe peale mängu. “Mul on hea meel, et me võitsime ja saime miinimumeesmärgi täidetud, ei komistanud. Eks me ise teame, mis probleemid meil siin on – kuigi näiliselt saime ilusti valmistuda, siis oleme siin viimasel nädalal iga päev mingite probleemidega tegelenud. Mitmed mehed on palavikuga kimpus olnud, Gert Dorbek vigastas täna jalga, niiet eks vaatame, mis jõududega homme Cramo vastu läheme.”

Homme õhtul kell 19.00 kohtub Tartu Ülikooli korvpallimeeskond Olybet karikavõistluste finaalis taas BC Kalev/Cramoga. Seni on hooajalt saldo 1-1, eks paistab, kelle poole kaalukauss järgmises lahingus langeb. Kõigil huvilistel on võimalus homset finaali vaatama sõita fännibussiga, kuid kui päevaplaan kuidagi ei kannata, aitab hädast välja ka Delfi TV.

No Comments

Comments are closed.