Tartu Ülikool liikus Balti liigas kindlalt veerandfinaalidesse

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul kodusaalis oma teise järjestikuse kaheksandikfinaalkohtumise Triobet BBL-is, kus taas vastaseks Kasahstani Atõrau Barsõ. Eilsele 83:49 vundamendile laoti ka täna tublisti otsa – võit jäi koju 74:45.
Ega selle mängu kokkuvõtteks väga pikka juttu vaja ei olegi. Taas oli avavilest alates domineerivam pool kindlalt kodumeeskond. Pinget ei paistnud mängupildist üldse ning tartlased said rahulikult mängida seda mängu, mida plaan ette nägi. Mängu saab kenasti kokku võttagi numbrite keeles: esimese veerandi lõpp Tartule 21:6, poolaeg 45:14. Teises pooles ei paistnud erilist murdjaloomust enam ka vastaste mängust ning tartlaste poolel said kõvasti platsiaega kõik esiliiga mehed, Rosenthal, Kivi ja Eelmäe, samuti nooremad mehed põhikoosseisust, Vene ning Meister. See tähendas küll veidi liiva Tartu masinavärgis, kuid kahtlemata olid saadud kogemused seda väärt. Kolmas veerand lõppes Tartu 61:31 eduseisul ning mängulõpuvileks oli tablool 74:45. Tartu Ülikool liikus ülikindla 157:94 paremusega Triobet BBL-i veerandfinaalidesse!

Tartu Ülikooli edukaimad mehed olid täna väljakul Mandell Thomas, 17 punkti, 2 lauapalli, 2 vaheltlõiget ning 6 korvisöötu, ning Dominykas Milka, kellelt 15 punkti, 13 lauapalli ja 2 res. söötu.

Tartu peatreeneril Gert Kullamäel oli põhjust rahul olla: „Nagu eilegi saime ka täna väga hea alguse ning selle pealt on mugav mängu ehitada. Eilsest oli ka hea vundament all, mis andis kindlust. Mul on väga hea meel, et sain ka noorematele mänguaega anda ning iseäranis veel ka selle üle, et kõik mehed suutsid vigastustest hoiduda. Pöörame nüüd pilgud juba järgmisele mängudele.“

Barsy peatreener Boyan Salatyc võttis Tartus käigu kokku järgmiselt: „Need mängud Tartuga andsid meile väga häid kogemusi ja olen õnnelik selle üle, mis siit kaasa võtta saan. Me õppisime palju ning oleme nüüd heas kohas, kust edasi minna. Vaatame juba oma järgmiste mängude suunas, koduses meistriliigas, ja kasutame seal ära seda, mida siin õppisime. Olen siin käiguga saadud kogemustega väga rahul.“

Tartu Ülikooli hullumeelse mängudemaratoni võib nüüd lõppenuks lugeda. Järgmine kohtumine leiab aset alles tuleva nädala laupäeval, 18. veebruaril, kui Tallinnas külastatakse TLÜ/Kalevit. Järgmine kodumäng tuleb vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril, kui külla sõidavad sõbrad Valga-Valka/Maks&Mooritsast.

No Comments

Comments are closed.