Tartu Ülikool läks avamängu tugeva lõpuspurdiga veerandfinaale juhtima

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustas kodus Olybet Eesti meistriliiga veerandfinaalseeriat Tallinna Kalev/TLÜ vastu magusa 78:73 võiduga. Kohtumise saatuse lõpuminutitel otsustanud tartlaste parim oli Arnas Velicka 32 punkti, kuue lauapalli ja kuue korvisööduga.

Tartu Ülikooli spordihoones toimunud kohtumise avapoolaega kontrollis pealinna meeskond. Viigilise avaveerandi järel võitis peamiselt ameeriklasest mängujuhi Joshua Nofflet vedamisel toimetanud Tallinna Kalev/TLÜ avapoolaja 40:36.

Ka pärast poolajapausi ei saanud kodumeeskond päris hästi oma mängu käima ja kalevlased hoidsid oma kättevõidetud viie-kuue punktilist eduseisu. Tartlastel tegi skoori kapten Julius Kazakauskas ning kalevlasi hoidis eduseisus Damarcus Harrisoni tegutsemine. Veerandaeg lõppes Kalev/TLÜ 60:53 eduseisus.

Viimase veerandi paari mänguminuti järel oli kodumeeskond jäänud kümnepunktilisse kaotusseisu, kui Velicka kaugvise alustas tartlaste 15:0 spurti, mille jooksul skoori tegi lisaks temale veel Robin Kivi ja Kazakauskas. Korraks said kalevlased veel viigini, aga Velicka viis järjestikkust punkti viis Tartu Ülikooli taas ette ja tema vabavisked otsustasid veerandfinaalide avamängu saatuse lõplikult. Tartu Ülikool sai avamängus kirja 78:73 võidu ja juhib kolme võiduni peetavat seeriat 1:0.

Üle 37 minuti mänginud Arnas Velicka tabas kuus kaugviset ja kogus 32 punkti, kuus lauapalli ja kuus korvisöötu. Julius Kazakauskas sai kirja kaksikduubli 21 punkti ja 10 lauapalliga.

Tallinna Kalev/TLÜ ridades kogus Joshua Nofflet 25 punkti, seitse lauapalli ja viis korvisöötu. Michael Buchanani saagiks jäi 16 punkti ja koguni 18 lauapalli. Janar Talts lõpetas mängu 13 punkti peal.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul saadi oma mäng paika siis, kui distsipliinist kinni pidama hakati.

Meie jaoks oli raske mäng. Kaotasime vahepeal distsipliini ja jäime lauas hätta. Aga lõpus hakati korrapärasemalt tegutsema, tulime mängu tagasi ja saime lõpuks võidu kätte. Osad mehed, kes ei ole play-offe palju mänginud, tahtsid teha mitut asja korraga, aga ei tule veel nii hästi välja. Kui maha rahunesime, siis saime asjad toimima. Seeria on veel pikk ja meil oli seda esimest võitu väga vaja. Laupäeval üllatavad nemad meid kindlasti millegagi ja meie mingi teise asjaga vastu, nii need seeriad käivad.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Seeria teine mäng on laupäeval, 13. aprillil kell 16.00 Tallinnas ning kindlasti peetakse kolmas mäng kolmapäeval, 17. aprillil kell 19.00 Tartus. Vajadusel on neljas mäng reedel, 19. aprillil taas Tallinnas ning viies mäng pühapäeval, 21. aprillil taas Tartus.

Mängu tipphetked

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud