Tartu Ülikool ladus homseks kaheksandikfinaaliks hea põhja

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kohtus täna õhtul kodusaalis Triobet BBL-i avaringis Kasahstani Atõrau Barsõ meeskonnaga. Homseks teiseks mänguks sai pandud kindel alus, sest külalised alistati tulemusega 83:49.

Avaviskest alates haaras Tartu kindlalt initsiatiivi endale ning seda käest enam ei andnudki. Alustati 17:0 avaspurdiga, mis andis juba aimduse, milline jõuvahekord platsil nende meeskondade vahel täna on. Veerandi lõpuks olid küll ka Kasahstani mehed oma mängu üles leidnud, kuid Tartu edu siiski selge, 25:11. Teinegi veerand läks samas taktis ning tartlaste mängu ülearu takistada ei suudetud. Poolaja lõpetas Mandell Thomase-Janari Jõesaare esituses vinge alley-oop pealtpanek, mis kodumeeskonna juba 45:23 ette viis.

Teinegi poolaeg mängu erilist muutust ei toonud. Ka kolmanda veerandi said tartlased kindlalt endale ning stabiilse edukasvatamisega mindi viimasele neljandikule vastu 65:35. Skoori kasvatamine jätkus pikalt samas taktis ning neljakümnepunktine edu oli käega katsutav, kuid mõned minutid enne lõppu said platsile pea kõik meie nooremad mängijad, mis jättis punktiarvu püsima ja võimaldas vastastel veidi lähemale nihkuda. Lõpptulemuseks siiski Tartu kindel 83:49 paremus, millelt homsele vastu minna üsna kindel.

Kohtumise tipphetked:

Vastaste peatreener Boyan Salatyc ütles tänase mängupildi kommentaariks: “Peamise vahe tegi täna sisse see, et vastased on märksa kogenum meeskond, eelmisel aastal ju ka finalistid. Meil on 3-4 mängijat, kes üldse seda taset teavad, ülejäänud kas nooremad mehed või välismaalased, niiet esimestel minutitel oli neil väljakul suur segadus, mille Tartu hästi ära kasutas. Üritame tänasest õppida ning homme oma mängu paremini kätte saada.”

„Hea esitus meie poolt täna,“ ütles mängu kokkuvõtteks Tartu peatreener Gert Kullamäe. „Saime algusest peale hästi minema ja hoidsime seda edu lõpuni välja. Hea alus on homseks igatahes olemas.“

Peatreeneri kommentaar:

Tartu Ülikooli kõige tublim oli täna Janari Jõesaar, kelle nime taga kirjas 19 punkti ja 10 lauapalli. Dominykas Milka lisas 16 punkti ja võttis 7 lauda, sama palju punkte ka Mandell Thomaselt, temalt lisaks ka 3 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget.

Uuesti tasub poolehoidjatel saali ning Delfi ülekande ette tulla juba homme õhtul, sest algusega kell 19.00 mängib sama paar kohe ka teise kaheksandikfinaali ning selgitab lõplikult välja Triobet BBL-i veerandfinaali pääseja. Mängupiletitele pääsevad kõik huvilised ikka ligi Piletilevis.