Tartu Ülikool kindlalt Balti liiga poolfinaalides!

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul Triobet Balti liiga teise veerandfinaalkohtumise, milles sõideti külla Leedu klubile Kedainiai Nevežisele. Ehkki avakohtumises näitasid suuremat indu vastased, kellel tänaseks all 2-punktine edu, oldi nüüd väga heas hoos ning korraliku esitusega võtsid tartlased mänguvõidu numbritega 92:78.

Nagu arvata võiski, olid mõlemad meeskonnad mängu algusest peale väga hästi kursis, kui oluline on kohtumine oma kontrolli all hoida. Tartu oli sihi hästi silma ette saanud ning hoidis mängupildis kergelt domineerivat joont, kuid ka kodumeeskond ei lubanud neid põrmugi kaugele. Esimene veerand küll tartlastele, kuid vaid napilt – 22:18.

Punkt-punktis heitlus jätkus ka teise veerandi alguses ning Tartu teenis kiirelt veadki täis. Kui aga veerandi keskpunkt kukkus, käis mängus justkui klõps ning ühekorraga olid külalised mängu selged liidrid. Vahe kärises järsult ning peagi toimetas Tartu juba kahekohalises eduseisus. Mängu esimene poolaeg lõpetati seisul 49:38, tartlased liidripositsioonil, kuid liigset enesekindlust endale kindlasti lubada ei saanud, kuna rohkem kui korra oli Nevežis tõestanud oma võimekust ka suurtest vahedest hooga tagasi tulla.

Kolmanda veerandi alguses Tartu viskepidu jätkus. Pea kaks ja pool minutit tabas Tartu täiesti eksimatult, kuid ka peale esimesi möödaviskeid jätkati enesekindlalt. Kolmanda veerandi keskpaigaks oli Tartu eduseis 61:47, kuid tundus, et tuuled hakkavad taas pöörduma. Kodused tabasid järjest mitu rasket viset ning tartlased jällegi vääratasid lihtsateski olukordades, mis hetkeks kindlasti poolehoidjates ning pingilgi pinget tekitas. Kui mõneks minutiks saadi mäng taas käima ning vahe veidi suuremaks, siis lõpp kiskus taaskord pingeliseks. Viimasele neljandikule sai siiski vastu minna Tartu eduseisust 68:55.

Kohe näitas kodumeeskond, et püssi põõsasse veel visatud ei ole, vahe toodi 10 punktile (60:70). Tartu aga lõpetas selle peo kiirelt ning vahe peagi taas soliidsem, 75:60. Mõistagi aga näitasid leedulasedki hambaid ning kui mängida veidi üle 3 minuti, oli vahe taas tartlaste jaoks ebamugavalt väike, 81:73. Siiski hoidsid Eesti külalised mängu domineeriva rolli kindlalt enda käes ning kui Nevežis vahet ka vähendas, leiti õigel hetkel siiski selle vastu rohtu. Soliidse esitusega liikus Tartu Ülikool Triobet BBL-i poolfinaali, teise mängu tulemuseks 92:78, kokkuvõttes seeria Tartule 178:166.

Mängu tipphetked:

Tartlaste parim esitus kodumaal hoogu sattunud Dominykas Milkalt, kellelt 26 punkti, 7 lauapalli ning 2 korvisöötu. Hästi toetasid ka Janari Jõesaar, 18 punkti, 4 lauapalli, 5 res.söötu ja 3 vahelõiget, ning Gert Dorbek, 13 punkti ja 4 lauapalli.

„Mul on hea meel, et võitsime ning samuti, et saime mängu üle algusest peale kontrolli. Selleta oleks meil väga keeruline olnud, kuid et tegime tugeva alguse, hakkas ka vastane veidi enam rapsima. Mängu lõpp oli ikkagi pingeline – see 8-10 punktine vahe, kui all on -2… Üks vise siia-sinna ja mäng on läinud. Õnneks pidasime vastu, kuigi närvikõdi oli kõvasti. Kokkuvõttes oli aga ikkagi hea, siin oli raske võita. Au meestele!“ võttis eduka esituse kokku peatreener Gert Kullamäe.

„Poolfinaalis tuleb ilmselt pool Tartut vastu – Žabas, Dimsa ja Dilys,“ muigas Kullamäe tuleviku poole vaadates. „Kindlasti ei ole nad nõrgem vastane, niiet tuleb ka järgmises ringis paras tükk tööd.“

Peatreeneri kommentaar:

Tartu Ülikooli järgmine kohtumine on sel reedel Raplas kohaliku AVIS Rapla vastu Alexela KML-i raames algusega kell 19.00. Balti liiga esimese poolfinaali kokkuleppimiseks tuleb aga esmalt ära oodata vastane, kes saab lõplikult selgeks homme, 8. märtsil, mil kohtuvad Pieno zvagzdes ning Liepaja/Triobet, esimesel avamängust all 9-puntine eduseis. Suure tõenäosusega võib end aga Tartu halli poole sättida 14. või 15. märtsil.

No Comments

Comments are closed.