Tartu Ülikool kaotas Kalev/Cramo vastu veerandfinaali avamängu

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võõrustas Olybet Eesti-Läti liiga veerandfinaalseeria avamängus põhiturniiri kolmandat BC Kalev/Cramot. Tartlaste jaoks võidukalt lõppenud avapoolaja järel said pealinlased teisel poolajal oma mängu käima ja võitsid 84:59. Kahe mängu kokkuvõttes parim selgub Tallinnas teisipäeval, 2. aprillil. Kregor Hermet kogus Tartu Ülikooli parimana 26 punkti ja viis lauapalli.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud tuhatkonna korvpallisõbra silme all kontrollisid võõrustajad mängu esimesi minuteid. Veerandaja lõpuminutitel tegi aga Kalev/Cramo 13:3 spurdi ja võitis avaveerandi 20:13.

Teisel veerandajal jäi ilma jalahäda raviva kapteni Julius Kazakauskaseta mänginud Tartu meeskond viie-kuue punktilisse kaotusseisu. Ent nüüd oli kodumeeskond see, kes perioodi lõpu hästi mängis ja Arnas Velicka seitse järjestikkust punkti tõid tartlased mängu tagasi. Poolaeg sai eriti emotsionaalse lõpu, kui Kregor Hermet koos sireeniga kaugviske sisse viskas. Poolaeg Tartule 40:39.

Teise poolaja algus aga nii hästi Tartul ei sujunud, sest neli minutit püsiti kuival samas kui kalevlastel tõi Reggie Lynch korvi alt järjest kaheksa punkti. Hermeti ja Märt Rosenthali korvidest said tartlased vahe taas kahele punktile seisul 47:49. Kalevlased said siiski ehmatusest üle ja võitsid veerandi 59:49.

Mängu saatuse osas tegi lõpliku töö Kalev/Cramo neljanda veerandi alguse 10:2 spurt, mille järel tabloo näitas nende 71:53 edunumbreid. Kohtumise viimased minutid kujunesid suuresti võidu vormistamiseks ja Kalev/Cramo võttis seeria teise mängu kaasa 25punktilise edu ehk 84:59 võidu.

Ligi 32 minutit mänginud Kregor Hermet kerkis üleplatsimeheks 26 punkti ja viie lauapalliga. Kolm kaugviset tabanud Arnas Velicka lisas 14 punkti ja kuus korvisöötu.

Kalev/Cramo parim oli 18 punktiga Reggie Lynch. Chavaughn Lewis kogus 14 punkti ja andis üheksa korvisöötu. Tanel Kurbase arvele jäi 13, Maxim Salashile 12 ja Kristjan Kitsingule 11 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul jäädi hätta teise poolaja rünnakuga.

Jõud on natuke ebavõrdsed, aga suutsime esimesel poolajal siiski teha vastaste jaoks ootamatuid asju. Teisel poolajal muutsid nad oma kaitset ja me jäime sellesse rohkem kinni. Eks noorematel mängijatel on sellistest mängudest palju õppida, kuidas oma mängu kõrgemale tasemele viia. Vaatame tänase mängu üle ja ehk suudame Kalevit teisipäeval veel üllatada.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Veerandfinaalseeria teine mäng on teisipäeval, 2. aprillil Tallinnas ning mängule sõidab ka fännibuss. Paari võitja liigub edasi 4.-6. aprillil Tallinnas peetavale finaalturniirile.

Tartu Ülikool alustab Eesti meistrivõistluste veerandfinaalseeriat Tallinna Kalev/TLÜ vastu teisipäeval, 9. aprillil Tartus. Kolme võiduni peetava seeria järgmine mäng on Tallinnas laupäeval, 13. aprillil. Seeria tuleb kindlasti tagasi Tartusse kolmapäeval, 17. aprillil.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud