Tartu Ülikool kaitses Kalev/Cramo vastu karikavõitu

Pärnu spordihallis sai aasta eelviimasel päeval selgeks karikavõistluste paremusjärjestus. Tartu Ülikool mängis finaalmängus skooriga 87:81 üle Tallinna BC Kalev/Cramo ja kaitses nii mullust karikavõitu. Parimaks mängijaks tunnistatud Vallo Allingu viskas võitjate kasuks 23 punkti ja võttis kaheksa lauapalli.

Lühidalt
Võtmemängija: Vallo Allingu
– 29  mänguminutiga kogus mees korralikud 23 punkti ja võttis kaheksa lauapalli. Lisaks oli temal suur roll ka selles, et Kalev/Cramo korvialused mängijad enne mängu lõppu viie veaga pingil lõpetasid.
Olulised hetked: neljanda veerandaja algus – Gert Dorbeku kaugvise vähendas vahe neljale punktile ja kui järgmisel rünnakul oleks viske sisse saanud Gregor Arbet, siis võinuks initsiatiiv üle kanduda. Tartlaste õnneks läks aga Arbeti vise mööda ja kohe vastas korviga Allingu ning enam Kalev/Cramot nii ohtlikult lähedale ei lastud.

Mängueelselt
– Tartu Ülikool pääses finaali küllaltki pingevaba mänguga kui poolfinaalis alistati TTÜ KK 84:61.
– Tallinna Kalev/Cramo pidi aga finaali pääsemiseks maha pidama pisut pingelisema kohtumise Rakvere Tarvaga, mille nad siiski kolmandal veerandaja kindlalt enda kasuks pöörasid
– Tartu Ülikoolil ei teinud vigastuse tõttu kaasa Rain Raadik ning poolfinaalis ei saanud jalavigastuse tõttu mänguminuteid Kristo Saage.

Mängu käik
Veerandajad TÜ poolt vaadatuna
21:21, 24:20, 25:22, 17:18 – 87:81

Pärnu spordihalli kogunenud üle pooleteisttuhande pealtvaataja said näha tempokat ja põnevat korvpallilahingut. Pärast 21:21 lõppenud avaveerandaega haaras Tartu Ülikool tänu Vallo Allingu ja Marek Doronini korvidele initsiatiivi ja võitis avapoolaja nelja punktiga 45:41.

Pärast poolajapausi jätkasid tartlased ladusat mängu ja veerandaja põhitegijaks kerkis Tanel Kurbas, kelle pealtpanekud sütitasid meeskonda ning mees oli agar ka vigade väljateenimisel ja vabavisete realiseerimisel. Viimasele neljandikule läksid meeskonnad Tartu Ülikooli 70:63 eduseisus.

Kuigi viimase neljandiku alguses vähendas Gert Dorbeku kaugvise vahe neljale punktile, ei andnud mullused karikavõitjad ohjasid käest ning meeskondliku ja võitlusliku mänguga suurendati vahe taas kuuele-seitsmele punktile. Veerandaja keskel langes viie veaga pingile Joosep Toome ning et ka Bamba Fall oli samas olukorras, siis läks Kalev/Cramo korvialune pisut hõredamaks. Üksikute kaugvisetega hoidsid kalevlased mängus veel pinget, ent Tartu Ülikool kindlustas endale teist aastat järjest karikavõidu numbritega 87:81.

Resultatiivseimad
Vallo Allingu kogus üleplatsimehena 23 punkti ja võttis kaheksa lauapalli ning tabas kõik üheksa talle antud vabaviset. Tanel Kurbas viskas 15 punkti ja võttis seitse lauapalli. Bill Amise kontole jäi 14 ja Marek Doroninile 10 punkti ja üheksa lauapalli.

Tanel Sokk oli Kalev/Cramo parim 15 punkti ja viie korvisööduga. Gert Dorbek lisas 14 punkti ja seitse lauapalli. Armands Skele kogus 12 ja Joosep Toome 11 punkti.

Peatreeneri kommentaar
Tartu Ülikooli peatreener Indrek Visnapuu pidas võidu võtmeks head meeskonnavaimu. “Oleme järjepidevalt teinud oma tööd ja meil on ju olnud ka häid mänge sel hooajal varemgi. Täna oli kvaliteetne pingeline mäng ja kummaltki poolt polnud suuri ärakukkumisi. Meil õnnestus dikteerida seda mängu rohkem. Täna tuli üks positiivne tulemus, aga töö läheb samamoodi edasi ja valmistume järgmise nädala Balti liiga mängudeks.”

Numbrite võrdlus (TÜ vs Kalev/Cramo)
Viskeprotsent – 42% vs 41%
1P – 32/39 (82%) vs 13/18 (72%)
2P – 20/44 (45%) vs 28/57 (49%)
3P – 5/15 (33%) vs 4/21 (19%)
Lauapallid (ründelaud) – 39 (14) vs 36 (14)
Korvisöödud – 13 vs 13
Pallikaotused – 14 vs 7
Vaheltlõiked – 5 vs 6

Järgmised mängud
Uuel aastal jätkuvad Tartu Ülikooli mängud kahe koduse Balti liiga mänguga. Kolmapäeval, 4. jaanuaril võõrustatakse Ventspilsi ning laupäeval, 7. jaanuaril võetakse kodus vastu Liepajas Lauvase meeskond. Kolmapäevane kohtumine algab kell 19.00 ning laupäevane mäng kell 17.00.