Tartu Ülikool jätkas kodus võidukalt ja tõusid play-offi kohale

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnal on käsil PAF Eesti-Läti liiga põhiturniiri viimased mängud, millega pannakse paika play-offide meeskonnad. Tänases mängus alistasid tartlased kodusaalis kindlalt Taltechi 100:66 ning tõusid sellega play-offi piirist ülespoole. Adomas Drungilas ja Robert Valge tõid Tartu eest võrdselt 18 punkti.

Ligi 600 korvpallisõbra ees peetud kohtumise haarasid võõrustajad enda kätte juba avaminutitega – nelja minutiga juhiti kaheksa mehega mängule tulnud Taltechi vastu 19:3 ning see määras suuresti ka mängu jõujooned. Tartu võitis avaveerandi 29:14.

Teist veerandit suutsid tipikad paremini mängida ja kodumeeskond hakkas rohkem kasutama vahetusmängijaid. See hoidis mängupildi võrdsemana, aga Tartu Ülikooli kahekohaline eduseis püsis ning paisus enne poolajavilet veel suuremaks – pikale pausile mindi seisul 53:34.

Ka kolmandal veerandil püsis mängupilt tasavägisem, aga järjest enam hakkas tunda andma pealinlaste lühike pink. Kolmanda veerandi lõpuks juhtisid tartlased 74:53.

Viimane veerandaeg kujunes suuresti lõppskoori vormistamiseks. Tartu poolel tegelesid sellega nooremad mängijad ja Taltechil need, kes veel mängukõlbulikud olid – Gregor Arbet pani juba poolajal seljaprobleemide tõttu tänavariided selga ja keskmängija Rait Tammet sai meeskonnakaaslasega kokkupõrke järel peahaava. Lõpuvile kõlades näitas tabloo Tartu Ülikooli kindlat 100:66 võitu.

Tartu Ülikooli särgis viskasid võrdselt 18 punkti Adomas Drungilas ja Robert Valge, leedukas noppis lisaks ka seitse lauapalli. Kregor Hermet kogus 17 mänguminutiga 14 punkti, Oliver Suurorg lisas 11 punkti.

Taltechi poolel kogus Joonas Järveläinen 29 punkti ja võttis kuus lauapalli. Norman Käbin lisas 10 punkti ja võttis maha üheksa lauapalli.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul saadi oma mäng kohe algusest käima ja see otsustas mängu. „Me ei lasknud ennast täna üllatada. Võtsime esimesest sekundist mängu enda kätte ja see määras ka mängu käigu. Teisel poolajal sain juba minuteid jagada kõikidele. Nüüd vaatame, mis tabeliseis edasi näitab ja meie lähim eesmärk on mängu kaupa põhiturniir edukalt lõpetada,“ sõnas Vene.

Võiduga tõusis Tartu Ülikool kaheksa parema meeskonna sekka. Lähima konkurendi Rakvere Tarvaga on küll sama palju võite ja kaotusi, aga omavahelised mängud annavad Tartule kõrgema koha. Põhiturniiri lõpuni on jäänud veel kaks mängu, neist esimene kodus pühapäeval, 15. märtsil BK Liepaja vastu. Põhiturniiri lõplik seis saab paika laupäeval, 21. märtsil Valmieras.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud