Tartu Ülikool jätkab kodus võidukalt

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas täna õhtul kodusaalis oma jaanuarikuu teise ja viimase kohtumise võõrustajatena, seekord vastaseks Pärnu Sadam. Hoolimata pärnakate südist vastupanust, suutis Tartu viimase veerandiga mängu lõplikult enda kasuks pöörata ning võttis kindla 88:69 võidu.

Päris kohtumise alguses mängiti punkt-punktis, kuid esimese veerandi poole peal sai Tartu käe soojaks ning tegi 15:0 vahespurdi toel seisuks 22:8. Pärnu selle peale aga päris näost ära ei vajunud, sest kiirelt võeti ennastki kokku ning veerand lõpetati juba hoopis viisakama vahega, 26:17, eespool kodumeeskond.

Võib öelda, et jõudude vahekorrale ja üldisele mängumustrile pandigi juba esimesel veerandil nurgakivi ära. Kuni pea kolmanda veerandi keskpaigani oli rütm väga sarnane – Tartu oli küll kohtumist domineerimas, kuid iga vahe suurendamise järel võttis Pärnugi taas hoo üles ning püsis lähedal. Teise veerandi alguses sai Tartu jälle vahe kahekohaliseks (tipphetkel 32:19), kuid Pärnu tuli taas sappa ning mõni minut enne veerandi lõppu oli seis juba hoopis kurjakuulutavam, Tartu edu vaid 37:32. Poolajaks said meeskonnad riietusruumi minna seisult 43:37, kõik veel küllalt lahtine.

Kolmanda veerandi alguses muutsid kodused vahe mõne minutiga taas kahekohaliseks (55:45), mille peale Pärnu loomulikult vahespurti alustas. Kaks minutit ning pärnakate fännklubil põhjust hõisata, sest järgitulek muljetavaldav – 52:55. Sellest lähemale neid aga ei lubatud. Veerandi teise poole kasutas Tartu edukalt ära ning viimasele neljandikule vastu minnes oli Pärnu taas kaugemale maha jäetud – 64:52.

Järgnenud kümne minuti jooksul olid juhtohjad juba päris kindlalt tartlaste käes. Pärnu vastupanu oli selgelt raugenud ning tartlased said väljakul juba hoopis vabamalt tegutseda. Vastasseis enam pingeliseks ei muutunud ning lõpuvile kuulutas Tartu Ülikooli 88:69 paremust.

Mängu tipphetked:

„Täna tundsime end küll pigem dominantses rollis, kuid kerge ei olnud, liialt tegime lihtsaid vigu kaitses. Lõpupoole saime siiski ka vahe suuremaks ning kokkuvõttes võib tulemusega pigem rahule jääda,“ kommenteeris peatreener Gert Kullamäe mängujärgselt.

Peatreeneri kommentaar:

Kodumeeskonna parimad mängijad täna Dominykas Milka, kellel napilt topeltduublist puudu jäi – 20 punkti, 9 lauapalli ning 2 vaheltlõiget. Samuti sai peaaegu topeltduubli kirja Janar Talts, kelle arvele jäi 14 punkti, 9 lauapalli, 2 korvisöötu ning 2 vaheltlõiget. Võrdselt 16 punkti ja 3 lauda tõid tagamängijad Mandell Thomas ning Gert Dorbek, neilt vastavalt ka 6 ja 3 resultatiivset söötu.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna järgmine kohtumine on juba 24. jaanuaril, mil sõidetakse Valgasse kohtuma Valga-Valka/Maks&Mooritsaga, mäng algab kell 19.00. Järgmine kodumäng peetakse praeguste plaanide kohaselt 7. veebruaril, kui saab Tartu jaoks hoo sisse uus Balti liiga hooaeg – kes seal aga esimene vastane on, pole veel kindel.

Mäng täispikkuses:
<script type=”text/javascript” src=”//g1.nh.ee/vfe/loader.php#id=QkubjWB9″></script>

No Comments

Comments are closed.