Tartu Ülikool jäi võõrsil alla Tallinna Kalev/TLÜle

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond sõitis oma viiendaks PAF Eesti-Läti liiga mänguks Tallinnasse, kus ootas Kalev/TLÜ võistkond. Pingelise lõpuga mängus tuli tartlastel lõpuks tunnistada 68:73 kaotust. Meeskonna parima esituse tegi Kergor Hermet 19 punkti ja kuue lauapalliga.

Sõle spordihoones peetud kohtumise avaveerand oli Tartu Ülikooli kontrolli all ja peamist rolli selles etendasid Kregor Hermet ja Robin Kivi. Nende vedamisel said tartlased kätte viie-kuupunktilise edu, mis aga veerandi viimastel minutitel sulas paaripunktiliseks. Esimese veerandi võitis Tartu 25:23.

Teisel perioodil hakkas mängu initsiatiiv tasapisi kodumeeskonna poole kalduma. Veerandi keskel oli seis 31:31 viigis ja poolajavileks juhtis Kalev/TLÜ 37:35.

Kolmas veerand oli Tartu meeskonna jaoks mängu kõige kehvem. Võõrustajad läksid 9:2 spurdiga kohtumist juhtima 46:37. Tartu poolel hakkasid seni punkte toonud Hermet ja Kivi väsima ning kuigi head tuge pakkus avapoolajal kahvatu olnud Robert Valge oli seis enne viimast neljandikku 61:49 ühtlastelt tegutsenud pealinlaste kasuks.

Viimasel neljandikul õnnestus Tartu Ülikoolil siiski mängu tagasi saada ja seda peamiselt tänu Robert Valge heale rünnakute lõpetamisele. Tagamees kogus veerandiga 13 punkti ning kui lõpuni jäi neli minutit viisid Adomas Drungilase vabavisked Tartu ette 66:65. Viimaste minutite punkt-punkti heitluses tegutsesid kalevlased kindlamini ja pärast Mareks Jureviciuse kaugviset 33 sekundit enne lõpuvilet oli neil käes viiepunktiline edu ja mäng lõppeski kodumeeskonna 73:68 võiduga.

Tartu Ülikooli parima esituse tegi Kregor Hermet 19 punkti ja kuue lauapalliga. Viimase veerandi sangar Robert Valge lõpetas mängu 18 punktiga. Robin Kivi viskas 17 punkti ja andis kolm korvisöötu. Tartu Ülikoolil ei teinud kaasas Grantas Vasiliauskas, Sverre Aav ning Patrik Saal.

Tallinna Kalev/TLÜ parimana viskas Michael Buchanan 13 punkti ja võttis 10 lauapalli. Kyle Riddley arvele kirjutati 10 punkti, neli lauapalli ja neli korvisöötu.

Tartu Ülikooli on nüüd viiest mängust kogutud üks võit ja neli kaotust, mis turniiritabelis annab 12. Koha. Järgmise mängu peavad tartlased kodus ning siis on pühapäeval, 3. novembril kell 16.00 ootamas kohtumine Valmiera Glass VIAga.