Tartu Ülikool jäi võõrsil alla Liepajale

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond pidas kalendriaasta viimase võõrsilmängu Läti sadamalinnas Liepajas. Peamiselt kodumeeskonna BK Liepaja juhtimisel peetud mängus oli põnevust viimaste minutiteni, ent lõpuks pidi Tartu Ülikool vastu võtma 78:89 kaotuse. Juba harjumuspäraselt vedas tartlaste mängu noor leedukas Arnas Velicka, kes seekord lõpetas 24 punkti ja kuue korvisööduga.

Liepaja Olümpiakeskusesse oli mängu vaatama kogunenud ligi pooltuhat inimest, nende seas ka paarikümnepealine Tartu meeskonna fänniseltskond. Tasavägise ja pisut rabeda avaveerandil hoidis Liepaja paaripunktilist eduseisu. Veerandi lõpuminutil said tartlased korraks küll ette, aga esimesed kümme mänguminutit lõppesid 15:15 viigiseisul.

Liepajasse sõitis mängule kaasa elama ka paarikümnepealine fänniseltskond

Teise veerandi alguses pääses Liepaja paari järjestikkuse kaugviskega ette ja peamiselt oma ameeriklaste Taylor Bessicki ning Torrance Rowe abiga hoiti viie-kuuepunktilist eduseisu. Pikemale mõttepausile mindi Liepaja 40:33 eduseisus.

Suuremat mängupildi muudatust poolajapaus ei toonud ja kolmaski veerand jätkus kodumeeskonna juhtimisel. Tartlased ei suutnud oma sihikut kolmese tagant paika saada, samas kui Liepaja peamiselt just sealt oma punkte saigi. Veerandi keskel oli vahe juba 13-punktiline, aga Julius Kazakauskase vabavisked ning Arnas Velicka kaugvise vähendasid enne viimase neljandikku vahe kuuele punktile seisul 61:67 Tartu poolt vaadatuna.

Neljandal veerandi alguses tõi Velicka kohe viis järjestikkust punkti ja mäng oli taas võrdne. Viigiseis 75:75 oli tablool ka kolm minutit enne kohtumise lõppu pärast Kent Kaarel Vene korvi. Kohe vastas aga 2+1 rünnakuga Rowe ning see alustas Liepaja 7:0 lõpuspurti, mis mängu saatuse lõplikult lukku lõi. Viimasel minutil suurendasid võõrustajad vahe kahekohaliseks ja mängu lõpusireeni kõlades näitas tabloo BK Liepaja 89:78 võitu.

Vaid poolteist minutit puhkust saanud Arnas Velicka vedas Tartu Ülikooli mängu 24 punkti, kuue lauapalli ja kuue korvisööduga. Julius Kazakauskas lisas 17 punkti ja kaheksa lauapalli. Kregor Hermeti arvele jäi 13 punkti ja seitse lauapalli ning Robin Kivi viskas 11 punkti.

Liepaja parim oli oma teise mängu meeskonna eest teinud mängujuht Torrance Rowe 27 punkti ja nelja lauapalliga. Alles nädal tagasi meeskonna liitunud sloveen Andraz Kavas viskas 21 punkti ja võttis kaheksa lauapalli. Tagamängija Justin Johnson kogus 17 punkti ja andis viis korvisöötu.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreener Priit Vene sõnul jäi lõpuminutitel jõust puudu.

Sel ajal, kui me vastased tavaliselt ära murrame ehk neljanda veerandi keskel, jäi meil täna jõust puudu. Viimasel veerandil ei saanud me enam oma lauda kätte ja sealt hakkas kärisema. Positiivne on see, et me pärast kolmandal veerandil kaotusseisu jäämist ära ei vajunud. Kannatasime korralikult ära ja saime lõpus ikkagi mängu tagasi. Järgmise nädala kodumäng Ventspilsiga tõotab tulla siiski päris karm, sest ega pikemaks vahepeal keegi ei kasva.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on nüüd Olybet Eesti-Läti korvpalliliigas kirjas kuus võitu ja kuus kaotust, mis turniiritabelis tähendab kaheksandat kohta. Meeskond peab aastanumbri viimase mängu järgmisel laupäeval, 22. detsembril kui Tartusse tuleb Läti valitsev meister Ventspils, kellele alles hiljuti vannuti võõrsil alla alles lõpuminutitel. Kohtumine algab Tartu Ülikooli spordihoones kell 17.00 ja Nõo Lihavürsti esitletavale mängule sissepääs on üle pika aja taas spordihoone peauksest.

No Comments

Comments are closed.