Tartu Ülikool kodus Ventspilsi üllatada ei suutnud

Aastanumbri viimases mängus võttis Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kodus vastu liiga liidri BK Ventspilsi. Paraku jagus tasavägist mängu vaid esimeseks veerandiks ja valitsev Läti meister võttis mängu lõpuks oma 85:59 võiduga. Tartu Ülikooli parim oli 26 punkti ja 12 lauapalliga kaksikduubli kogunud Kregor Hermet.

Tartu Ülikooli spordihoonesse oli Nõo Lihavürsti esitletavale jõulumängule kogunenud päris kena rahvahulk. Kodumeeskond sai sellest innustus ja läks avaveerandi keskel mängu 11:6 juhtima. Pärast minutilist mõttepausi sai aga Ventspils oma konspektid õigesse järjekorda ja 11:0 spurdiga haarati mänguohjad enda kätte. Esimene veerand Ventspilsile 20:13.

Ülejäänud mängu jooksul püsis Läti meeskond pidevalt taktijagu ees ja suurendas iga veerandajaga natukese võrra vahet. Ühtlaselt tegutsenud Ventspils juhtis avapoolaja lõpuks 40:30.

Teisel poolajal hoidis Tartu Ülikooli mängu üleval harjumuspärane kolmik Velicka-Hermet-Kazakauskas. Kõige enam tegi skoori Kregor Hermet, ent siiski oli kolmanda veerandi lõpuks kaotusseis paisunud juba 18 punkti peale seisul 45:63. Viimase veerandiga vormistati mängu lõppskooriks Ventspilsi 85:59 võit.

Tartu Ülikooli parim oli 26 punkti ja 12 lauapalliga Kregor Hermet. Visketabavusega hädas olnud Arnas Velicka kogus 12 punkti ja sünnipäevalaps Julius Kazakauskas 10 punkti.

Ühtlaselt tegutsenud Ventspilsi parim oli keskmängija Ronalds Zakis 18 punktiga. Mängujuht Aaron Johnson lisas 17 punkti, seitse lauapalli ja viis korvisöötu. Anthony Beane viskas 13 ja Janis Berzins 12 punkti.

Tartu Ülikoolile oli see kuue võidu kõrvale seitsmes kaotus ja sellega asutakse turniiritabelis üheksandal kohal. Ventspils on 13 võidu ja ühe kaotusega tabeli liider.

Jõulude ja uue aasta pausi järel on Tartu Ülikooli 12. jaanuaril ees ootamas võõrsil mäng TalTechiga ning jaanuari ainus kodumäng peetakse kolmapäeval 16. jaanuaril ja siis on vastaseks Riia VEF.

Mängu tipphetked

Peatreener Priit Vene mängujärgne kommentaar

No Comments

Comments are closed.