Tartu Ülikool jäi kodus alla Pärnu Sadamale

Kolmemängulise võiduseeria pealt võõrustas Tartu Ülikooli korvpallimeeskond suvepealinlasi Pärnu Sadama meeskonnast. Avaminutitest peale ei suutnud kodumeeskond oma mängu leida ja nii võitis Pärnu Sadam mängu kindlalt 68:52. Tartu Ülikooli parim oli Arnas Velicka 13 punkti, seitsme korvisöödu ja seitsme lauapalliga.

Taaskord oli Tartu Ülikooli spordihoonesse mängu vaatama kogunenud päris korralik publik ja kindlasti tänusõnad kõikidele, kes mängule kaasa elasid. Paraku ei suutnud kodumeeskond seda toetust enda kasuks pöörata ja esimeste minutitega jäädi tagaajaja rolli. Arnas Velicka kaugvise vähendas veerandi keskel vahe küll minimaalseks seisul 9:10, aga pärnakad võitsid veerandi siiski 20:13.

Kodumeeskond oli suures hädas punktide viskamisega ja teise veerandi keskel punusid Pärnu mängijad 9:0 spurdi, mis nad 29:15 ette viis. Tartlaste seisu tegi pisut paremaks Velicka paar tabavat kaugviset, aga poolajapausile mindi siiski Pärnu 40:23 eduseisus.

Kindlasti lootis kodupublik, et pausil vaadatakse riietusruumis konspektid taas üle ja teisel poolajal mängupilt võrdsustub. Paraku nii siiski ei läinud ja teiselgi poolajal jätkus Pärnu meeskonna dikteerimine. Kolmanda veerandi lõpuks juhtis Pärnu 58:31 ja selge oli see, et põnevuskohtumist sellest mängust enam ei kujune.

Viimasel veerandil said tartlased skoori küll pisut soliidsemaks, aga kaotusest pääsu ei olnud. Hooaja 12. kaotuse sai Tartu Ülikool numbritega 52:68.

Tartu Ülikooli ridades kogusid parimatena võrdselt 13 punkti nii Arnas Velicka kui Julius Kazakaukas, Velicka lisas sellele ka seitse korvisöötu ja seitse lauapalli ning Kazakauskase arvele kirjutati üheksa lauapalli ja viis korvisöötu.

Pärnu Sadama parim oli Justin Alston 17 punkti ja 11 lauapalliga. Henri Wade-Chatman lisas 16 punkti, noppis kaheksa lauapalli ning andis kaheksa korvisöötu. Mihkel Kirves viskas 14 ning Demetre Rivers 11 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul sai määravaks kehv päev kaitses. „Täna jäime koguaeg neist takti jagu maha. Alguses lasime Pärnul lauda kontrollida ja nad said eest minema. Me ei suutnud kaitset nii kinni keerata kui vaja ja see ei võimaldanud ka meile omast kiiret rünnakut joosta. Tabelikoha ja eelmiste mängude pealt oli võibolla meil kerge võidukohustus, aga täna ei suutnud me seda täita. Teistpidi võttes, siis selline korralik äratus enne play-offe ei pruugi ka kõige hullem asi olla,“ sõnas Priit Vene mängujärgselt.

Tartu Ülikoolil on nüüd Olybet Eesti-Läti liiga tabelis kirjas võrdselt 12 võitu ja 12 kaotust ning see annab seitsmenda koha. Pärnu Sadam on 11 võidu ja 15 kaotusega 10. kohal.

Tartlasi on ees ootamas tihedad paar nädalat. Juba kolmapäeval, 13. märtsil võõrustatakse Läti Ülikooli ja laupäeval, 16. märtsil on külas Valga/Valka meeskond. Põhiturniiri viimased mängud peab Tartu Ülikool Lätis kui 22. märtsil astutakse vastu Riia VEFile ning päev hiljem peetakse tabeliseisu osas määrava tähtsusega mäng Jurmalas.

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud