Tartu Ülikool jäi kodus alla heas hoos BK Jurmalale

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond võttis kodusaalis vastu hooaega hästi alustanud Jurmala Betsafe võistkonna. Külalised juhtisid suure osa mängust ja kuigi lõpu eel pääsesid tartlased korraks ka punkti kaugusele tuli siiski tunnistada 77:80 Jurmala võitu. Tartu Ülikooli tsenter Adomas Drungilas säras taas 24 punkti ja 17 lauapalliga.

Kodumeeskond asus kohtumist küll viie punktiga juhtima, aga esimese veerandi lõpus sai Jurmala tänu Roberts Berzinsi üheksale järjestikkusele punktile mängu juhtima 19:14. Teine veerand kulges Jurmala viie-kuue punktilises eduseisus ja tartlased ei saanud kuidagi oma rünnakut heasse rütmi. Poolajapausiks juhtis Jurmala 38:33.

Kolmanda veerandi peakangelane oli Jurmala tagamees Ugis Pinete, kes tabas kolm kaugviset ja viskas veerandiga kokku 11 punkti. Nende toel pääses Läti klubi korraks isegi 15 punktiga ette ning enne viimast neljandikku juhiti 59:46.

Kodupubliku rõõmuks tartlased asja siiski nii lihtsalt käest ei andnud. Tanel Soku, Kregor Hermeti ja Adomas Drungilase korvidest hakati kaotusseisu vähendama ja kui mängida jäi kaks minutit oli seis Drungilase kaugviske järel 72:74 tartlaste poolt vaadatuna. Pool minutit hiljem tõi Soku kolmene Tartu vaid punkti kaugusele, aga viimasel minutil näitas Pinete kindlust ka vabaviskejoonel ning Jurmala võitis mängu lõpuks 80:77.

Pisut üle 37 minuti mänginud Adomas Drungilas sai kirja korraliku kaksikduubli 24 punkti ja 17 lauapalliga. Kolm kaugviset tabanud Robert Valge lisas 17 ja Tanel Sokk ning Kregor Hermet võrdselt 13 punkti.

Jurmala edukaim oli seitsmest kaugviskest kuus tabanud Ugis Pinete 24 punkti ja kolme korvisööduga. Ervins Jonats viskas 15 punkti ja võttis kaheksa lauapalli, Roberts Berzins sai kirja 11 punkti.

Tartu Ülikoolil on nüüd PAF Eesti-Läti liiga tabelis kirjas neli võitu ja kaheksa kaotust. Jurmala Betsafe aga vastupidiselt kaheksa võitu ja neli kaotust.

Tartlaste järgmine mäng on nädala pärast taas kodus ning siis on külas liiga liidermeeskond, seni kaotuseta püsiv BK Ogre. Pall pannakse Tartu Ülikooli spordihoones mängu kell 17.00.

Mängu tipphetked

No Comments

Comments are closed.