Tartu Ülikool jäi finaalis Riia VEFile alla

Nädalavahetusel Tartus toimunud Balti liiga karikaturniiril BBL Dorpat Hotel Cup võidutses Läti valitsev meister Riia VEF alistades finaalis kindlalt Tartu Ülikooli 95:69. Tartu Ülikooli parimaks oli 14 punkti kogunud Kristo Saage. Turniiri MVPks valitud Curtis Millage kostitas tartlasi 20 punktiga.

Riia VEF asus kohtumist juhtima juba avaminutitest peale ning mõne minutiga oli vahe kahekohaliseks kärisenud. Pidevalt sammukese võrra kiiremini ja edukamalt tegutsenud VEF juhtis poolajavileks juba 20 punktiga (49:29) ning saalisviibijatel oli enamvähem selge, et Tartu Ülikool mullust karikavõitu kaitsta ei suuda.

Teisel poolajal jätkus VEFi hea mäng ja suurima panuse sellesse andsid tagamehed Curtis Millage ja Sandis Valters. Paarikümnepunktilises kaotusseisus ei tekkinud võõrustajatel erilist võiduvõimalust ja niimoodi küllaltki pingevabalt ka kohtumine lõpuni mängiti. Lõppskooriks Riia VEFi 95:69 võit.

Kolm meest said Tartu Ülikooli eest kirja kahekohalise punktisumma. Terve kohtumise võitluslikult mänginud Kristo Saage arvele jäi 14 punkti, Vallo Allingu kogus 12 ning Rain Veideman 11 punkti. Bill Amisel jäi kaksikduublist puudu vaid kaks punkti – ta lõpetas mängu 10 lauapalli ja kaheksa punktiga.

Curtis Millage oli Riia VEFi parim 20 punktiga ning sellega ka turniiri kõige väärtuslikum mängija. Sandis Valtersi kontosse kanti 14 ja Kristaps Janicenokile 11 punkti.

Tartu Ülikooli peatreener Indrek Visnapuu kiitis mängujärgselt vastaseid ja nägi oma meeskonna suurimat probleemi lauavõitluses. „Nad mängivad füüsilist ja kiiret korvpalli ja olime neist mõlemas väljaku otsas koguaeg sammu võrra maas. Me teeme samu asju – liigutame palli ja paneme katteid, aga kiirused on erinevad. See mäng oli meie jaoks hea võimalus õppida ja kui me sellest midagi kaasa võtame, on väga hea,“ sõnas Visnapuu pärast mängu. „Kui me kaotame lauavõitluse nii suurelt, siis annab see teisele meeskonnale palju rohkem rünnakuvõimalusi ja sunnib meid pikemalt kaitses mängima. See on kindlasti parandamist vajav koht.“

Riia VEFi peatreener Ramunas Butautas sõnas mängujärgselt, et meeskondade vahe hakkab pihta materjalist. „Tahan kiita Tartu noort meeskonda – nad mängisid innukalt ja hästi, aga kui vaadata meeskondade koosseise, siis minul on kasutada kogenud välismängijad ja sellest ka vahe skooris,“ võrdles Butautas meeskondi. „Meil on tulemas tähtsad mängud pääsu nimel Euroliigasse ja keskendume neile. Muidugi on meie jaoks esmalt oluline, et me Euroliigasse pääsu peale üldse mängime, aga kindlasti läheme kohtumisi võitma.“

Karikavõistluste kolmanda koha mängis välja Rudupis, kes alistas BC Kalev/Cramo 85:70. Kalev/Cramo resultatiivseim oli valgevenelane Pavel Uljanko 22 punktiga.

Tartu Ülikooli mängud jätkuvad kolmapäeval, 28. septembril kui Keilas minnakse karikavõistluste veerandfinaalis vastamisi paari Valga KK – Vasalemma/Keila võitjaga. Balti liiga mängudega alustab meeskond pühapäeval, 2. oktoobril kui kell 17.00 võõrustatakse KK Kaunase meeskonda.

No Comments

Lisa kommentaar