Balti liigas esimene võit kirjas

Selleaastane Balti liiga sai Tartu Ülikooli jaoks avalöögi kodumänguga KK Baltai vastu, mille ridades ka eesti poiss Siim-Sander Vene. Kodumeeskond kontrollis kohtumist ja võttis lõpuks magusa 86:78 võidu. Vallo Allingu oli meeskonna parim 21 punkti ja seitsme lauapalliga.

Tartu Ülikooli spordihoonesse kogunenud üle tuhande pealtvaataja nägid avaveerandajal võrdset mängu, ent alates teisest veerandajast asus Tartu meeskond juhtima ja oli tänu veerandaja alguses tehtud 13:0 spurdile pidevalt sammukese ees. Poolajale mindi kodumeeskonna 41:32 eduseisus.

Teisel poolajal hoidis ülikoolimeeskond juhtohje ja väga lähedale külalisi ei lastudki. Viimase veerandaja keskel tekkis väike mõõn kui vahe kuuele punktile sulas, ent korv Allingult ja kolmene Saagelt viisid meeskonna taas turvalisemasse eduseisu. Mängu lõpuvile kõlades olid tablool võidunumbrid 86:78.

Väga efektiivselt tegutsenud Vallo Allingu oli meeskonna suurim korvikütt 21 punkti ja seitsme lauapalliga. Bill Amis lisas 15 punkti ja samuti seitse lauapalli. Timo Eichfussi arvele jäi 12 punkti.  Tartu Ülikoolil ei mänginud kaasa Tanel Kurbas, kes paraneb BBL Cupil saadud löögist lihasesse.

KK Baltai parimaks oli Vytenis Lipkevicius 14 punkti ja viie lauapalliga. Zygimantas Janavicius lisas 12 ja Siim-Sander Vene 11 punkti.

Tartu Ülikool võitis ülekaalukalt lauavõitluse 44:29, ent tegi 18 pallikaotust vastaste 13 kõrval.

Meeskonna peatreener Indrek Visnapuu kiitis mängijate vaimset poolt. „Oli võitluslik mäng ja eks hooaja alguse kohta eksimusi sellise tempo juures muidugi on. Aga ma olen rahul, et me näitasime korralikku mentaalset poolt,“ ütles Visnapuu. „Sundisime neid kõvasti vaeva nägema, et korve saada ja iga korv oli töö hinnaga. Vahepeal läks rütm käest ära kui me ise rünnakul tegime rumalaid lahendusi, aga muidu kontrollisime mängu.“

Tartu Ülikooli järgmine mäng on kolmapäeval, 5. oktoobril kui kell 19.00 võõrustatakse Rapla KK meeskonda. Järgmine Balti liiga mäng on 15. oktoobril kui kodusaalis võetakse vastu BC Kalev/Cramo.

2 kommentaari

 1. Peris ilus mäng oli.
  A miks ülekandel heli koguaeg pinises ja algul polnud seda üldse?

  Vasta
  1
 2. Ma ei osanud seda kuhugi eraldi panna, seega küsiks siin, et millal tuleb kodulehele ka info eesti esiliigas mängiva tiimi kohta?

  Vasta
  2

Lisa kommentaar