Tartu Ülikool alustas LOC Cup turniiri kaotusega

Täna õhtul pidas otse Newcastle’ist Liepajasse sõitnud Tartu Ülikooli korvpallimeeskond oma esimese alagrupikohtumise Vene klubi BC Permi vastu. Tasavägisest kohtumisest tuli kaasa võtta kontrollmängude esimene, napp 68:66 kaotus.

Tasavägisus oli, nagu lühidalt öeldud, mängu iseloomustavaks faktoriks kogu selle vältel. Esimesel veerandil kindlat paremust kumbki meeskond ei saanud ning ehkki Perm punktiarvu poolest veidi kõrgemal, siis Tartu kaugele maha ei jäänud (17:15). Ka teisel veerandil jätkus vägikaika vedamine samas taktis, kuid poolaja lõpus suutis Perm edu veidi siiski suurendada – 36:32 ja Tartu seega maas küll esimese veerandiga võrreldes topelt, kuid siiski ebamugavalt lähedal.

Taas naasis Tartu aga pausilt uue hingamisega ning kolmada veerandi keskpaigaks olime juba terve mängu suurimas eduseisus – 48:41. Enesekindlust jätkus õnneks ka veerandi teise poolde ning viimasele neljandikule läksid eestlased vastu lootusrikkast paremusseisust 55:50. Neljandal veerandil aga Tartu jaks tuhmus. Perm võttis liidripositsiooni taas enda kätte ning juhtis 61:58, kui mängida jäi veel viis minutit. Selle ajaga võitles Tartu tagasi ühe punkti, kuid pidi lõpuks siiski leppima oma selle hooaja esimese kaotusega, 66:68.

Tartu parimad punktitoojad täna taas Dominykas Milka, 13 punkti ja 6 lauapalli. 11 punkti lisasid Janari Jõesaar ja Mandell Thomas, kellelt kummaltki ka vastavalt 5 ja 4 lauapalli, Thomaselt kirsiks tordile ka 3 vaheltlõiget. Meeskonna uusim täiendus Ivo Van Tamm elas meeskonda alles sisse, mängides 13 ja pool minutit ning tuues selle ajaga 5 punkti, 2 lauapalli ja ühe resultatiivse söödu.

Tartu Ülikooli järgmine kohtumine on kodumeeskonna Liepaja/Triobeti vastu laupäeval, 10. septembril kell 18.30.

IMG_0422

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud