Tartu Ülikool alustas kodust liigat võiduga Kalev/Cramo üle!

Nüüd võib kohe KINDLASTI öelda, et ehkki meil võib olla uus sats, meil võib olla uus nimi, aga meil on SAMA VAIM – Tartu Ülikooli korvpallimeeskond tuli täna koduseinte vahel välja 21-punktisest kaotusseisust igipõlise rivaali BC Kalev/Cramo vastu, et võtta kodupubliku toel äärmiselt väärtuslik 77:76 võit!

Mängu algus oli tegelikult üsna tasavägine. Cramo alustas kohe tugevalt, kui nende noor tagamängija Vitali Liutych tabas kaugviske, milele meie poolt vastas oma kolmesega kohe ka Mandell Thomas. Umbes-täpselt sellises rütmis esimene veerandaeg ka kulges, lõpplahenduse kasutas veidi paremini ära Cramo ning oli kümne minuti möödudes 20:17 eduseisus.

Teise veerandiga läks mäng kogu täiega aga vastaste kätte. Neli minutit jagus Tartul jaksu vastu panna ning mängida veidi üle 6 minuti, kui olime ikka maas vaid kolmega (23:26), kuid seejärel asus Cramo domineerima nii kaitses kui rünnakul ja järelejäänud ajaga suudeti Tartu nii üle mängida, et poolajale tuli minna juba hoopis mõtlikukstegevamal seisul – meie poolt vaadatuna 29:48.

Poolajapaus tegi Tartule aga head, kuna sealt naasnuna oli näha, et võitlusind siiski veel kadunud ei ole ning vahe vähendamine on võetud südameasjaks, hoolimata sellest, et see momendiks lausa mäekõrgune tunduda võis. Kolmanda veerandiga mängiti Cramolt tagasi 7 punkti ning seis oli mäekõrgusest erinevusest pigem selliseks künkakõrguseks kujunenud – 54:66. Põlemine paistis meeste silmist jätkuvalt, niiet neljandat veerandaega võis oodata küll.

Ja see ei petnud lootusi. Cramo rünnakut suudeti üha edukamalt pärssida ning vahet asuti väikeste sammudega vähendama. Viimase neljandiku keskel oli juba selge, et Tartu on hambad korvis nõus võitlema lõpuni välja, kuna tolleks hetkeks oli eduseis Cramole üsna ebamugavalt väike, 72:68. Ja tartlased võitlesidki – 3:39 mängida, vahe 3 punkti. 2:14 veel, vahe 2 punkti (72:74). Seitse sekundit enne lõppu tabas Gert Dorbek kolmepunktiviske, oma teise selles kohtumises üldse, ja viis meid eduseisu, 77:76. Jalgel kodupublik tegi kõik, et järelejäänud sekunditel kuuenda mehena platsil Cramo rünnakut segada ja see õnnestus – Janar Taltsilt blokk peale ja tehtud see mäng oligi. Revanš kevade eest sai natukenegi võetud!

Mängu tipphetked

Tartu parim täna oli väga võimsat mängu näidanud Mandell Thomas, 20 punkti, 8 lauapalli ja 7 korvisöötu! 15 punktiga panustas tänases mängus kaks meest, Janar Talts (5 lauda, 2 vaheltlõiget) ja Dominykas Milka (9 lauapalli). Janari Jõesaar 13punkti, 7 lauda, Gert Dorbek 12 punkti, 5 resultatiivset söötu. Tõeline tiimitöö!

„Kindlasti on hea meel tänase võidu üle, just sellisel kujul, nagu ta meile tuli. Esimesel poolajal oli meil palju raskusi ja jäime suurde kaotusseisu, aga teine pool on kindlasti tunnustust väärt. Laua võitsime lõpuks (42:36) sellise võimsa koosseisu vastu nagu Kalev/Cramo, ise tegime 21 resultatiivset söötu ja õigel ajal viskasime visked ka sisse. Ma arvan just, et see võitluse pool oli täna väga võimas,“ sõnas võidurõõmus Gert Kullamäe peale mängu.“

Gert Kullamäe mängujärgne intervjuu

Venky Joisi puudumist tänasest mängust kommenteeris peatreener järgnevalt: „Venky täna ei mänginud, kuna tal ilmnes hiljuti põlvega päris tõsine probleem. Meie väga tahaksime, et ta mängiks meiega kui veel mitte laupäeval, siis kindlasti teisipäeval, ja selleks ajaks loodame leida tuge süstidelt ja võib-olla isegi valuvaigistitelt. Pikas perspektiivis see kindlasti lahendus aga ei ole, peame nüüd arutama nii arstide kui Venky endaga, mis temaga edasi.“

Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna järgmine kohtumine on Alexela KML-is Pärnu Sadama vastu, kellele sõidetakse külla laupäeval, mil mäng algab 17.00. Järgmine kodumäng on tuleval teisipäeval, kui esimeses FIBA Europe Cupi kohtumises võtame vastu Austria meeskonna Oberwart Redwell-Gunnersi. Piletid viimasele on Piletilevis juba ka müügis.

Mäng täispikkuses

0 kommentaari

Lisa kommentaar