Tartu Ülikool alustas aastat võiduga TalTechi üle

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustas pärast kolmenädalast mängupausi kalendriaastat 94:86 võiduga TalTechi üle. Peamiselt tartlaste kontrolli all kulgenud kohtumises viskas Tartu Ülikooli parimatena võrdselt 21 punkti nii Arnas Velicka kui Julius Kazakauskas. Väga hea esituse tegi Tartu Ülikooli värske täiendus Tautvydas Šležas visates 14 punkti, võttes 11 lauapalli ja andes seitse korvisöötu.

TalTechi spordihoones mõnesaja inimese ees peetud kohtumist alustas paremini küll Tartu Ülikool, aga veerandi keskel said TalTechi mängijad 7:0 spurdiga kohtumist pisut oma poole kallutada. Kodupubliku meelehärmiks see jäi aga ainsaks korraks ka neil juhtida, sest juba peagi olid tartlased taas saanud vahe tagasi ning võitsid veerandaja 23:20.

Ülejäänud mängus andis tugevalt tunda see, et TalTechi põhimängujuht Norman Käbin teenis avaveerandil kiiresti kolm viga ja tartlased olid kodumeeskonna mõningast peataolekut varmad ära kasutama. Veerandi keskel oli Tartu Ülikooli eduseis veel mõnepunktiline, aga mida minut edasi, seda suuremaks vahe läks ja meeskondlikumalt tegutsenud tartlased võitsid poolaja 50:39.

Enamvähem samas rütmis kulges ka kogu teine poolaeg. Tartu Ülikool tegutses ühtlaselt ning punkte toodi nii kaugvisetest kui korvi alt. Lühikese ajaga on meeskonda hästi sulandunud ka leedu tsenter Tautvydas Šležas, kes lisaks lauapallide noppimisele leidis kaaslased ka söötudega üles ning kerkis lõpuks oma meeskonna parimaks sööduandjaks. Kolmanda veerandi võitsid tartlased 73:64.

Viimasel veerandil hoidis Tartu Ülikool eduseisu ja võitis lõpuks kohtumise 94:86 ning kirjutas sellega tabelisse seitsmenda võidu.

Kogu Tartu Ülikooli algviisik tegi korraliku esituse ja kõik viis mängijat teenisid kahekohalise punktisumma. Enim kogunes punkte Arnas Velicka ja Julius Kazakauskase arvele – 21 punkti, mõlemale ka võrdselt viis korvisöötu. Kregor Hermet lisas 20 punkti ja 10 lauapalli. Tautvydas Šležase arvele kanti debüütmängus 14 punkti, 11 lauapalli ja seitse korvisöötu. Ühtekokku andsid Tartu Ülikooli mängijad 26 korvisöötu.

TalTechi parim oli neljast neli kaugviset tabanud Toomas Raadik 18 punktiga. Võrdselt 16 punkti viskasid Oliver Metsalu ja Jaan Puidet. Puidet flirtis ka kolmikduubliga võttes maha kaheksa lauapalli ja andes 10 korvisöötu. Gregor Arbet kogus 14 ja Levi Martin Giese 13 punkti ja 10 lauapalli.

Tartu Ülikooli peatreeneri Priit Vene sõnul oli meeskonnale seda võitu väga vaja.

Natuke kartsime seda mängu, sest kolm nädalat on olnud mängupausi. Tänane mäng oli üles alla, vahepeal saime kontrolli alla, aga siis jälle lasime pisut järgi. Meil oli seda võitu vaja ja nüüd läheme edasi. Uus tsenter Šležas sai oma asjadega kenasti hakkama, aga temas on veel peidus. Ootan temast suuremat kasu pikemate tsentrite vastu, eks kolmapäeval ole Riia VEFi vastu näha.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on nüüd Olybet Eesti-Läti ühisliigas kirjas seitse võitu ja seitse kaotust ning tabelis annab see hetkel kaheksanda koha. TalTech on üheksa võidu ja seitsme kaotusega kuuendal real.

Järgmise mängu peab Tartu Ülikool kolmapäeval, 16. jaanuaril kodus ning siis tuleb vastu tabeli teine Riia VEF. Tartu Ülikooli spordihoones pannakse pall mängu kell 19.00.

Mängu tipphetked

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud