Tartu Ülikool alustab teist Balti liiga poolfinaali viigiseisult

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond alustas täna õhtul kodus Triobet Balti liiga poolfinaalseeriat, kus vastaseks Leedu klubi Pasvalio Pieno žvaigždes. Võrdsete vastaste mäng lõppes viigiga – 88:88. Leedus tuleb järgmisel nädalal otsast alata.

Algusest peale oli mäng selgelt tasavägine. Avaveerandil ei saanud kumbki pool esialgu kuigi hästi püssi paukuma, kui peale viit mänguminutit oli skoor 8:4, kodumeeskonna juhtimisel. Ka veerandi lõpuks ei paistnud kõrgeskoorilist mängu kuskilt, kui Tartu edu oli 19:14. Teisel veerandil saabus kodumeeskonna mängu selgelt mõõn ning vastased võtsid pakutud võimaluse loomulikult viisakalt vastu. Peagi oli dominantne roll vahetunud ning mõne punktiga olid ees leedukad. Tartlased pusisid siiski visalt ning kaugele ette neid ei lubanud. Pikemale pausile minnes oli külaliste edu minimaalne – 38:37.

Teine poolaeg näitas aga hoopis teistsugust mängu. Ootamatult said püssi paukuma mõlemad pooled ning palle hakkas korvi maanduma nii kolmesejoone tagant kui ka lähemalt. Et see aga mõlemal meeskonnal üsna samas rütmis käis, ei saanud kumbki pool ette enam kui vaid mõne punktiga, mis selgelt kindlustundeks põhjust ei andnud. Kolmas veerand lõppes viigiga, 63:63. Viimanegi neljandik näitas taas eelkõige meeskondade võrdsust. Ehkki Tartu sai nüüd mõneks hetkeks ka veidi suurema vahe sisse, veerandi keskpaigas olles ees ka kuuega (esmalt 73:67, siis 75:69), mängisid külalised selle vahe mõne eduka rünnakuga taas tasa. Viimasele minutile minnes oli Tartu peal kolmega (88:85), mille külalised viigistasid. Lõpplahendused punktilisa ei toonud ning teise poolfinaali algus viigiseisust sai kinnitatud– 88:88.

Tartu poolelt näitasid täna head resultatiivsust mitu meest. Esirinnas olid meie Janarid – Janari Jõesaar tõi meeskonnale 19 punkti, 10 lauapalli, 3 korvisöötu ja 1 vaheltlõige, Janar Taltsile tänasest mängust 17 punkti, 6 lauapalli ja 2 korvisöötu. Gert Dorbek panustas 18 punkti, 1 lauapalli ja 1 vaheltlõikega.

„Ma arvan, et selle seisu pealt on väga okei minna. Järgmise mängu võitja läheb siit ringist finaali. Ei ole mingit punktilugemist ega psühholoogilisi mänge. Ütleksin, et rünnaku osas täna väga kvaliteetne mäng mõlemalt poolelt, kui vaadata ka statistilisi näitajaid. Ma siiski usun, et kaitse poolelt saame mingid olukorrad igal juhul paremini mängida, eriti kolmeste vastu. Vastased tabasid ka suurepäraselt, neil on mõned väga head viskajad, aga ometi said need mehed mingil hetkel natuke liiga palju vabadust. Au ka vastastele – hea protsendiga viskasid. Järgmises mängus on selgemast selgem – kui neil on sama hea päev kui täna ja meie teeme samasuguseid vigu, siis läheb meil raskeks. Usun, et suudame õiged järeldused teha,“ sõnas peatreener Gert Kullamäe mängujärgsel pressikonverentsil.

Tartu Ülikooli korvpallimeeskond peab oma järgmise kohtumise juba ülehomme, 16. märtsil, kui kell 19.00 võõrustatakse Alexela KMLi eelviimases kodumängus TTÜ-d. Balti liiga otsustav kohtumine peetakse veidi enam kui nädala pärast, 23. märtsil Pasvalysis, mängu algusajaks seal kell 18.00.