Tartu Ülikool alistas viimase veerandi spurdiga Läti Ülikooli

Olybet Eesti-Läti korvpalliliiga põhiturniiri lõpusirgel võõrustas Tartu Ülikool külalis Läti Ülikoolist. Tartlased lükkasid viimasel veerandil teise käigu sisse ning võitsid kohtumise lõpuks kindlalt 82:64. Julius Kazakauskas oli lähedal kolmikduublile kui viskas 20 punkti, võttis üheksa lauapalli ja andis kaheksa korvisöötu.

Tartu Ülikooli spordihoones rullus publiku ees lahti enamjaos tasavägine kohtumine. Avaveerandi lõpetas kodumeeskond 5:0 spurdiga, milles viimase korvi viskas üle pika aja taas platsile tulnud Hendrik Eelmäe. Esimese mänguperioodi võitis Tartu 16:12.

Tartlaste eduseis püsis ka mõne minuti teisest veerandist, aga siis said lätlased 8:0 vahespurdiga taas mängu. Julius Kazakauskase ja Märt Rosenthali korvidest hoidsid tartlased eduseisu, aga et lätlased tabasid hästi kaugelt, püsis seis tasavägine. Esimese poolaja lõpuks näitas tabloo Läti Ülikooli 32:30 eduseisu.

Ka kolmas veerand kujunes suuresti skoorivaeseks pusimiseks, kus kumbki meeskond ei suutnud korralikult initsiatiivi haarata. Viimasele veernadile läksid meeskonnad Läti Ülikooli 48:47 juhtimisel.

Mängu tulemuse osas otsustavad käigud tegid tartlased neljanda veerandi keskel, kui Arnas Velicka kaugvise alustas minuti jooksul tehtud 10:2 spurti, mis lätlastel jalad alt lõi. Külalisi hoiti veel mõne minuti nulli peal, samas kui eduseis suurendati juba 68:53 peale, mis ka mängu saatuse otsustas. Lõpuminutitel kogunes punkte juba lihtsamalt ja nii võitis Tartu Ülikool mängu lõpuks 82:64 .

Tartu Ülikooli ridades tegi kõige parema esituse meeskonna kapten Julius Kazakauskas, kelle arvele kanti 20 punkti, üheksa lauapalli ja kaheksa korvisöötu. Visketabavusega maadelnud Arnas Velicka oli samuti lähedal kolmikduublile lõpetades mängu 16 punkti, üheksa korvisöödu ja üheksa lauapalliga. Kregor Hermet lisas 15 ja Märt Rosenthal 13 punkti. Tartlased võitsid lauavõitluse 54:40 ja andsid meeskonna peale 23 korvisöötu.

Läti Ülikooli resultatiivseim oli mängujuht Rendijs Feikners 16 punkti ja viie korvisööduga. Linards Jauzems viskas 14 punkti ja võttis seitse lauapalli. Karlis Zunda viskas 10 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene hinnangul leiti viimasel veerandil õiged käigud üles.

Play-offide eel tõuseb iga mängu punktide hind. Tänane mäng ilmselt palju ilu ei pakkunud, aga punktid saime kätte ja see on peamine. Täna hakkas lõpuks kaitse surve toimima ja leidsime viimasel veerandil rünnakul need käigud üles, mis nad meile jätsid. Sellest nad enam välja ei tulnud ja lõpuks läks vahe juba päris soliidseks.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikoolil on põhiturniiri lõpuni jäänud kolm mäng, neist üks kodus juba sel laupäeval kell 17.00 Valga/Valka vastu. Põhiturniiri lõplik asetus saab selgeks järgmise nädala lõpus Lätis, kui reede õhtul mängitakse Riias sealse VEFiga ja päev hiljem tabeli lähikonkurendi Jurmalaga.

Hetkseisuga hoiab Tartu Ülikool kinni turniiritabeli kuuendast kohast. Koht eespool on TalTech, kelle püüdmine on pigem teoreetiline. Küll aga hingab tihedalt kuklasse seitsmendal kohal olev Jurmala.

Mängu tipphetked

Peatreeneri mängujärgne kommentaar

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud