Tartu Ülikool alistas lõpus põnevaks läinud mängus Pärnu Sadama

Tartu Ülikooli korvpallivõistkond sõitis Olybet Eesti-Läti liiga raames suvepealinna, kus mängiti sealse Pärnu Sadamaga. Suuresti tartlaste kontrolli all kulgenud kohtumisse tekkis lõpuminutitel ka põnevust, aga lõpuvile kõlades näitas tabloo Tartu Ülikooli 82:76 võitu. Arnas Velicka panustas võitu 25 punkti ja neli lauapalli. Pärnu parimad olid Hendri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves võrdselt 17 punktiga.

Pärnu spordihallis peetud kohtumise avaveerand kulges Tartu Ülikooli kerge kontrolli all, kuid lõpuminutitel said pärnakad Saimon Suti ja Mihkel Kirves korvidest veerandi lõpuks 20:17 ette. Teisel veerandil näitas oma talenti alles mõni päev tagasi Pärnu meeskonnaga liitunud ameeriklane Henri Wade-Chatman, kelle korvidest pääses kodumeeskond viie punktiga ette seisul 32:27. Pikalt eduseis siiski ei püsinud ja tartlased said 18aastase leeduka Arnas Velicka korvidega mängu taas võrdseks. Kaunase Žalgirisest laenul olev Velicka vedas tartlased poolajaks ette 44:37.

Poolajapausilt tagasi tulid pärnakad pisut innukamalt ja vähendasid vahe mõne minutiga kolmele punktile seisul 48:45, aga taas sai Tartu Ülikool Velicka ja Kergor Hermeti korvidest hoo sisse. Suure töö tegi kaitses ära ka Robin Kivi, kes avapoolajal hästi mänginud Wade-Chatmani korraliku tähelepanu alla võttis ja sellega pärnakate tegemisi halvas. Väikeste spurtidega läksid tartlased eest ja peagi oli vahe 13 punkti seisul 65:52 ning veerand lõppes Tartu Ülikooli 69:57 eduseisus.

Kodumeeskond ei lasknud mängu viimasel veerandil siiski käest ja veerandi keskel tehtud 12:3 spurdiga võideldi end taas löögikaugusesse. Kui mängida jäi kaks minutit, oli Mihkel Kirves toonud pärnakatele järjest kuus punkti ja tassinud oma meeskonna vaid kahe punkti kaugusele. Kregor Hermeti pealtpanek lõpetas Tartu Ülikooli punktipõua ning aitas meeskonna taas ree peale ning lõpuminutitel oli taas Velicka see, kes lõppskoori kindlalt vabavisetest vormistas. Mäng lõppes Tartu Ülikooli 82:76 võiduga.

Üle 35 minuti mängindu Arnas Velicka sai lõpuks kokku 25 punkti ja neli lauapalli, mehe efektiivsusnäitaja oli mängu parimana 36. Kregor Hermeti arvele kanti 16 ja Julius Kazakauskasele 15 punkti. Leedukas sai kirja ka kaksikduubli 10 lauapalliga. Märt Rosenthal kogus 11 punkti.

Pärnu Sadama parimad olid Henri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves võrdselt 17 punktiga, ameeriklasele lisaks ka üheksa korvisöötu ning Kirves oli meeskonna parim lauavõitleja seitsme lauapalliga. Saimon Sutt lisas 15 ja Arkadiy Mkrtychyan 12 punkti.

Tartu Ülikooli meeskonna peatreeneri Priit Vene sõnul sai määravaks tihedam kaitse.

Kui lõpuminutid välja jätta, siis saime kaitse korralikult pidama ja neil ei tulnud vahepeal üldse punkte. Kolmandal veerandil saime laua oma kontrolli alla, aga neljanda jälle kaotasime ja selle pärast nad järgi ka said. Kokkuvõttes oli kõva võitlus ja võrdsete mäng. Meil on olnud neli küllaltki ühesugust mängu, millest ühe me lisaajal kaotasime, seega võib seisuga küllaltki rahul olla.Priit Vene, Tartu Ülikooli peatreener

Tartu Ülikooli on nüüd Olybet Eesti-Läti liigas kirjas kolm võitu ja üks kaotus ning sellega hoitakse turniiritabelis neljandat kohta. Järgmine variant võidulisa koguda on kodusaalis laupäeval, 27. oktoobril ning siis tuleb külla tabeli hetke kuues meeskond lätlaste BK Ogre.

Mängu tipphetked

Mäng täispikkuses

No Comments

Lisa kommentaar