Tartu Ülikool alistas kontrollmängus KTP Basketi

Reede päeval pidas Tartu Ülikooli korvpallimeeskond kodusaalis kontrollmängu Soome meeskonna KTP Basket vastu. Rakverre saime külalised edasi saata 76:81 kaotusega – võitudelaine elab veel!


Meie selle hooaja kontrollmängudes on täheldada tasavägisuse mustrit ja selles vaimus kulges ka antud kohtumine. Kõige edukamaks kujunes meie jaoks esimene veerand. Soomlastel oli raskusi oma mängu käimasaamisega ning Tartul seevastu üldse mitte – esimese kümne minutiga tabasime 10/13 viskest ning võtsime veerandi kindlalt 26:11. Selliseks jõudude vahekord aga teps mitte ei jäänud. Teisel veerandil sai üha paremini liikuma ka vastased – kui veerandi keskpaigaks oli skoorivahe ikka mugavalt kahekohaline, 34:24 Tartule, siis teise veerandipoolega pidurdati Tartu hoog üsna julmalt kinni. Poolajapausile läksime juba vaid ühepunktise eduga, 39:38.

Sellega raskused aga kindlasti ei lõppenud. Soomlased naasid heas hoos ning kohati oli Tartul sabaspüsimisega juba raskusi. Vastaste suurim edu tuligi kolmandal veerandajal, kui nad viiega peale said (55:50), kuid kodumeeskond suutis siiski ehmatusest tagasi tulla ning veerand lõppes taas ühepunktises paremuses, 59:58.

Päris Rakveres nähtud viskekontserti viimane neljandik kaasa ei toonud. Kumbki meeskond alla ei andnud ja nii liiguti kord-üks-peal-kord-teine tempos mõne punkti kaupa mängu lõpu poole. Veerandi keskpaigas oli seis viigis, 68:68. Viimase viie mänguminutiga suutsid tartlased siiski mängu enda kontrolli all hoida ja vahe sisse teha. Hoolimata soomlaste püüdlustest olid lõpuvileks siiski tablool meie võidunumbrid, täna 81:76.

Resultatiivseim ikka Dominykas Milka, 19P, 9LP, Mandell Thomas 13P, 2LP, 2RS, 2VL ja Rakvere kohtumise kerge jalavigastuse tõttu vahele jätnud , Venky Jois 11P, 8LP. Uus mees Travon Baker panustas 7 punkti, 4 lauapalli ja 7 resultatiivse sööduga.

Tartu Ülikooli peatreener Gert Kullamäe rõõmustas võidu üle, kuid ei saanud mängupildiga veel rahule jääda.
“Me vajasime seda mängu, selles mõttes võib rahul olla, aga kvaliteediga momendil kindlasti veel ei saa. Hea oli, et võitsime ja hea oli, et saime võõra vastasega mängida. See oli nii Rakveres kui siin eesmärk ja selle me täitsime, aga kõik, kes korvpallist midagigi aru saavad, mõistavad, et pikk tee on minna,“ sõnas Kullamäe.

Kommenteerides uut mängumeest Travon Bakerit, ei tahtnud peatreener veel kindlaid järeldusi teha. “Raske öelda, mehel on pikk reis selja taga, eks siin kaks-kolm päeva on vaja rütmi saada. Ma ei julge praegu ühtegi küll ühtegi põhjapanevat järeldust teha, vaatame, mis uus nädal toob.”

0 kommentaari

Lisa kommentaar