Tartu sammus kindlalt poolfinaali

Täna kohtus Tartu Ülikool Jõhvis Olybet Karikavõistluste veerandfinaalis TTÜ meeskonnaga, keda võideti ülikindlalt 85:38.

Kui tavaliselt on esimesed minutid Tartule raskeks osutunud, mindi seekord peale teistsuguse mõtteviisiga, sest kolm minutit peale mängu algust oli tablool 11:0 ja Tartu kasuks! TTÜ aga näitas, et võitlusvaimu neis puudu ei tule ning veerandi lõpuks oldi Tartul peaaegu sabas, seis 19:16.

Teisest veerandist edasi oli aga mäng absoluutselt eksimatult Tartu käes ja ega siin pikka juttu ajama ei peagi. Pausist alates pandi sisse mitte isegi teine vaid lausa mingi kõrgem käik ja TTÜl ei jäänud võimalustki. Poolajale mindi seisult 48:21 ja kolmanda veerandiga oli see juba kasvatatud numbriteni 69:34. Viimasel veerandajal lubas Tartu TTÜl üldse lisada vaid 4 punkti ning võttis veerandfinaalist ülivõimsa 85:38 võidu.

Statistikas domineeris Tartu igakülgselt – lauavõitlus meile 48:24, korvisöödud 13 vs 5, vaheltlõiked 11 vs 5, seni mureks olnud pallikaotused 10 vs 18. Tartu ülekaal oli täna enam kui selge.

Parimad olid täna meie kaks Janarit – Janari Jõesaar, kellelt topeltduubel 17 punkti ja 11 lauapalli, ja Janar Talts, 17 punkti, 8 lauapalli ja 3 korvisöötu. Lauavõitlust domineeris ülekaalukalt Venky Jois, kes noppis maha 15 lauapalli. Tagasi väljakul oli ka Kristen Meister, tema panus jäi täna arusaadavalt veel tagasihoidlikumaks, 5 punkti, 1 lauapall ja 2 res. söötu.

Karikavõistlused jätkuvad Tartu jaoks poolfinaalis Pärnu Sadama vastu, kes täna Rakvere Tarvas napi 83:78 võiduga võistlusest välja lülitas. Finaalide kuupäev ja koht on momendil veel täpsustamisel. Tartu järgmine mäng on päris kindlasti aga 4. novembril, kui kodus võetakse vastu G4S Noorteliiga. Huvilised saavad pileteid soetada SIIN, mis sedakorda iseäranis odav – täispilet vaid 2 eurot.