Tartu pääses Balti liigas poolfinaali

Korvpalli Balti liiga Eesti klubide vahelises veerandfinaalis kindlustas edasipääsu nelja parema hulka Tartu Ülikooli korvpallimeeskond, kes alistas AVIS UTILITAS Rapla kordusmängus 76:47. Kahe mängu kokkuvõttes võitsid tartlased veerandfinaali koguni 35 punktiga.

Tartu läks 8.41 enne avaveerandi lõppu Cizauskase kolmesest 3:0 juhtima, kuid järgmine korv lasi end oodata tervelt kuus minutit, kui Talts edu 5:0 suurendas. Veerand lõppes kodumeeskonna paremusega 11:5.

Teisel veerandajal mäng võrdsustus ning vaheajale mindi Tartu 27:23 juhtimisel. Kolmandal veerandajal sai Tartu mängumootori juba korralikumalt käima, tehes 27:8 vahespurdi, mis tähendas, et viimaseks neljandikuks Raplale enam palju võimalusi ei jäänud.

Tartu parimana viskas Kristjan Kitsing 20 punkti ja korjas 7 lauapalli, Vytenis Cizauskas kogus 18 punkti ja 5 lauda, Steven Cook 10 punkti ja 10 lauda. Rapla mängijatest ainsana sai üle 10 punkti kirja Domagoj Bubao, kes viskas 16 silma ja hankis 8 lauapalli. Eriti kehvalt viskas Rapla kolmeseid (3/20, 15 %), samas kui tartlased tabasid kaugelt 53-protsendiliselt (14/26). Tartu ülekaalu oli tunda ka lauavõitluses, mis võideti 44:29.

Tartu peatreener Priit Vene: “Kõik hakkas esimesest poolajast peale. Mõlemad meeskonnad olid korraliku kodutöö teinud, käis kõva füüsiline võitlus. Tulime võrdsest seisust paremini välja ja nii see jäi.”

0 kommentaari

Kommenteerimine ei ole lubatud